Dziś 8.10 o godzinie 16:30 startuje Pixel Heaven 2021 – przypominamy, że trzydniowe wydarzenie w tym roku zobaczycie w murach Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Kinie Elektronik w Warszawie. Szczegóły oczywiście można odnaleźć na stronie festiwalu Pixel Heaven 2021 .

Piątek upłynie pod znakiem polskiej grafiki cyfrowej, gier z color clashem (na ZX Spectrum), 45-letniej historii Apple, w szumie kaset VHS i amatorskich lektorów – szczegóły programu można odnaleźć w tym miescu.

O 20:00 podwoje części wystawowej zamkną się, w zamian uczestnicy Pixel Heaven zostaną zaproszeni do Kina Elektronik na pokaz filmy Gra o wszystko i Micro Men – z polskimi napisami (pieczołowicie przygotowywanymi do niemal ostatniego dnia).

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy również, że będzie w co i na czym zagrać, a wystawa komputerów ZX80/81, ZX Spectrum oraz ich klonów rozrasta się o unikalne maszyny. Przypominamy, że uczestnicy, którzy jeszcze nie ukończyli 15 lat mogą wejść na Pixel Heaven za darmo (pod warunkiem, że ich opiekun ma bilet).

W strefie Pixel Retro można zobaczyć wszystkie projekty gier, które uczestniczą w konkursie Pixel Awarde Europe 2021 – w tym specjalnie przygotowaną przez autora wersję Dreada (twórcę będziecie mogli spotkać na miejscu w sobotę i niedzielę) – klona gry Doom na Amigę, który rozwija zawrotne prędkości na A1200, a na A500 chodzi tak jak trzeba.

Planszówki, komiksy, wystawa Muzeum Apple Polska to oczywiście zaledwie ułamek atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zapraszamy!