Fani, którzy nie są zachwyceni tą decyzją mogą otrzymać pełny zwrot preorderu albo swojego wsparcia na Fig.co

Wygląda na to, że Epic Games Store zyskało kolejny atut w swojej trwającej wojnie ze Steamem – Phoenix Point. Zapowiedziana na wrzesień gra strategiczna Juliana Golopa, twórcy oryginalnego X-COM jest wariacją na temat współczesnych gier od Firaxis opowiadających o walce z kosmitami. Sam Gollop przygotował wideo, w którym tłumaczy, że roczna wyłączność oznacza dla studia zastrzyk pieniędzy, który przyniesie także korzyści dla fanów – darmowe DLC dla wszystkich, którzy zamówili grę przed premierą lub fundowali ją na Fig.co. Dokładniej mówiąc wszyscy, którzy zapłacili lub zapłacą za grę przed jej premierą, otrzymają wszystkie płatne rozszerzenia wydane przez pierwszy rok.

Gollop podkreśla, że rozumie, jak kontrowersyjna może być dla niektórych decyzja, i szanuje fakt, że w oczach części odbiorców ograniczenie się do Epic Games Store jest nie do przyjęcia (choć sklep ma do tego czasu działać na PC i Macu), w związku z czym studio zamierza wypłacić zwroty wszystkim, którzy nie są zainteresowani graniem na EGS – w całości, nawet jeśli obejmują one też fizyczne nagrody, jak koszulki i inne przedmioty.

Reakcje na Twitterze były w większości negatywne, ale przekonamy się, czy faktycznie przełożą się one na problemy ze sprzedażą gry – Phoenix Point obecnie zaplanowane jest na wrzesień tego roku.