Wśród niezwykłych rzeczy, które można odnaleźć w Internecie (nie nie mam na myśli krańców, sieci, do których czasami docieramy przez przypadek) są i wydarzenia i artyści, który potrafią dać nam zupełnie inne spojrzenie na klasyczne postacie z gier.

Profil z pikselami Pete’s Pixels oferuje rzeczy niezwykłe, to opowieść o tym, co by było gdyby duszki z ZX Spectrum mogły nie być bardziej kolorowe. Brzmi jak eksperymenty z nowymi możliwościami ULA+ i trybami graficznymi ZX Spectrum Next, prawda?

Ma też jeszcze jeden wymian – opowiada o tym, jak tylko jeden element może zadecydować o postrzeganiu gier i postaci z gier. Bo wyobraźcie sobie kolorowego farmera z Chukie Egg, albo Batmana, Sir Lancelota, kolorową wersję robota z Short Circuit, Bruce’a Lee w kilku barwach, nowe odcienie Ms Pac-Man i Indianę z klasycznej zręcznościówki w kolorach.

Albo Rastana, bohatera Knight Lore, Mikiego i dziesiątki innych, monochromatycznych bohaterów w ich barwnej postaci. Nie, właściwie już nie musicie sobie niczego wyobrażać, Peter Ward przełożył wyobrażenia na obrazy z pikseli. Pomysł na serwis Pete’s Pixels narodził się dokładnie trzy lata temu, 2 lipca 2017 roku, podczas zabawy w Mario Makera.