„Tajemnice to prawa, moralność to tajemnica, a rzeczywistość to kłamca.” – brzmi jak parafraza słów Orwela? No to do dzieła – szykuje się kolejna dystopia do zwiedzania.

Sfinansowana za pośrednictwem zbiórki na Kickstarterze (zbiórka potrwa jeszcze dwa tygodnie), cyberpunkowa gra tworzona przez Ninth Exodus doczeka się, dzięki współpracy z Top Hat Studios, wydania na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series S i X oraz Switchu.

Planowana data premiery Peripetei jest jeszcze odległa – to wrzesień 2022 r. Stylistyka gry nawiązuje do rozgrywki znanej z dzieł Ion Storm i Looking Glass Studios. Mamy dostać FPS-a ze skradanką, opakowanego w postsowietpunkowego RPG-a. W skrócie: klasycznego Deus Exa w nieco innym otoczeniu – dystopnijnego, postsowieckiego PRL-u. Wszystko to w cybernetycznej skórze Marie – wyszkolonego suberżołnierza-zabójcy. Już teraz możemy zamówić klucze na cyfrowe wersji gry na konsole, korzystając z przedsprzedaży prowadzonej na Kickstarterze. Ciekawostką wśród kampanijnych celów jest opcja stworzenia ścieżki dźwiękowej do gry przez Eda Harrisona.

Marie – główna bohaterka gry Peripeteia, przeżywa swoje życie zanurzona w symulacji. Aby się wyzwolić ze swojego cybernetycznego grobowca musi sięgnąć po broń ostatniej szansy. Wyzwolenie poprowadzi na krętą drogę wypełnioną walką o nowy kształt świata.

Peripeteia na nas wrzucić w wir wymagającej walki, na eksperymentalną broń i na rozległych obszarach poziomów pełnych przeszkód terenowych. Z dużym naciskiem na wykorzystanie w walce elementów otoczenia. Gra jest debiutanckim projektem studia Ninth Exodus, które narodziło się w listopadzie 2019 roku podczas game jamu. Na Steamie dostępne jest demo gry.