Premiera Anno 1800 i dobre wyniki innych tytułów sprawiły, że rynek komputerów przeskoczył konsole.

W najnowszym raporcie dotyczącym wyników za pierwszy kwartał tego roku fiskalnego Ubisoft pochwalił się, że aż 34% zysków z gier trafiło do jego kieszeni dzięki rynkowi PC. To wzrost aż o 10% w porównaniu z poprzednim rokiem i skok, który pozwolił przegonić PlayStation 4, dające Ubisoftowi aż 31% zysków. W tym samym czasie Xbox One wygenerował 18%, platformy mobilne 7% a Switch 5%, zostawiając pozostałe 5% nienazwanym „innym” źródłom zysków.

Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że aż 93% całej sprzedaży francuskiego koncernu to sprzedaż cyfrowa, a The Division 2 bije rekordy nie tylko firmy, ale całej branży w tym roku. Jednym aspektem jej działalności, gdzie wzrost nie nastąpił, jest liczba użytkowników – ich ilość pozostała praktycznie niezmieniona w porównaniu z poprzednim kwartałem, choć gracze, którzy bawili się w grach Ubi spędzali w nich ponoć więcej czasu i wydawali więcej pieniędzy. To bardzo dobre wieści dla firmy, szczególnie w sytuacji, gdy Blizzard stracił ostatnio aż 8% aktywnych użytkowników.

Dalszemu wzrostowi Ubisoftu pomoże z pewnością nadchodzący abonament, Uplay+, który zawiera sporo interesujących i popularnych tytułów. Choć liczba usług tego typu rośnie w zastraszającym tempie i potencjalnie niedługo dojdzie do pewnego przesycenia, oferta przygotowana przez Francuzów jest co najmniej ciekawa.