Na koniec października – dobre wieści dla fanów Star Wars, kryminału, opowieści szpiegowskich, twórczości Enkiego Bilala, przygód Marka Greysona, oczekujących towarzystwa Czarnego Młota oraz odnajdujących siebie wśród superbohaterów Marvela, DC, bądź utożsamiających się z duetem Kajko plus Kokosz.

Star Wars Komiks – Twierdza Vader, tom 10

Seria dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Zawiera dłuższą historię Twierdza Vader, domykająca cykl Darth Vader – Mroczny Lord Sithów, której bohater ma rozprawić się z ocalałymi z czystki rycerzami Jedi. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów oraz czarnych charakterów, znanych zarówno z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Giuseppe Camuncoli. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena 19,99 zł.

Mistrzowie Komiksu. Potwór, wydanie II

Zbiorczy album serii zwanej Tetralogią potwora. W jego skład wchodzą tomy: Sen potwora, 32 grudnia, Spotkanie w Paryżu i Czwórka?. Historia jest projekcją pamięci zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej, w której mieszają się zapisy rozpadu Jugosławii – rodzinnego kraju Bilala – z zapowiedziami niewesołej przyszłości. Twórca cyklu przedstawia setki pełnych ekspresji obrazów, czasem szokujących i brutalnych, które ostrzegają przed tym, co może nas czekać. Ukazuje też jednak, że w bohaterach – a więc i w nas – kryje się zbawienna potrzeba miłości. Nike Hatzfeld, sierota z Sarajewa, ma 33 lata. Żyje w czasach, gdy cały świat jest pogrążony w katastrofalnym kryzysie politycznym i społecznym. Demokracja upada, a jej miejsce zajmują różnorodne ruchy religijne oraz drapieżne i skrajne ideologie, zarówno prawicowe, jak i lewicowe. Najważniejszą z nowych postaci zmieniającej się rzeczywistości jest szatański Optus Warhole, samozwańczy Artysta Najwyższego Zła… Fala jego zbrodniczej aktywności zalewa świat, ale w szczególny sposób dotyka Nike’a i jego najbliższych. Bohaterowie stają się obiektem wyrafinowanych zabiegów zbrodniarza, który dąży do realizacji swoich szaleńczych planów. Nike przenosi się w myślach do innej epoki, w której panował chaos i pożoga – dnia swoich narodzin w szpitalu w Sarajewie podczas jugosłowiańskiej wojny domowej. Właśnie wtedy jego przyszłość została na zawsze związana z losem dwojga innych sierot, Amira i Leyli. Chociaż dzieci szybko rozdzielono, Nike – mając zaledwie osiemnaście dni – poprzysiągł, że odnajdzie przyjaciół i zawsze będzie ich chronił. Teraz pora na wypełnienie przyrzeczenia. Tak rozpoczyna się szalona, mroczna, pełna cierpienia historia science fiction rozgrywająca się w świecie, jakiego nie chcielibyśmy poznać. Wizja Enkiego Bilala jest wynikiem logicznej analizy naszej obecnej rzeczywistości. Scenariusz i rysunki: Enki Bilal. 268 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Śpioch, tom 2

Podwójny agent Holden Carver znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Tao – geniusz zbrodni, którego organizację Carver infiltrował – dokonał zamachu na szefa wywiadu Johna Lyncha, jedynego człowieka wtajemniczonego w szczegóły misji Holdena. Lynch na skutek postrzału zapadł w śpiączkę. W ten sposób Tao odciął Carverowi drogę powrotu do poprzedniego życia i sprawił, że agent, nie widząc innego wyjścia, postanowił służyć nowemu szefowi… tym razem naprawdę. Niezależnie jednak od deklarowanej wobec Tao lojalności Holden Carver liczy na to, że kiedyś odzyska dobre imię i wróci do służby na rzecz rządu. Jednak jest coś, czego nie wie, a co może obrócić się przeciw niemu… Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Sean Phillips, Colin Wilson. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Invincible, tom 9

Przygody Marka Greysona, znanego jako Invincible. Znajdziemy w nim jak zwykle sceny walk, krew i łzy, ale przede wszystkim niezwykłe zwroty akcji. Dowiemy się dlaczego regent Thragg tak bardzo nienawidzi Marka i jego ojca, a także jakie konsekwencje miał pobyt Robota i Monster Girl na Thraxie. Scenariusz: Robert Kirkman, rysunki: Ryan Ottley. 320 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Czarny Młot / Liga Sprawiedliwości – Młot Sprawiedliwości

Opowieści o zaginionych bohaterach ze Spiral City. Tym razem będą przeżywać przygody wraz z legendarnymi superherosami z Ligi Sprawiedliwości! Na farmie, gdzie są uwięzieni dawni towarzysze Czarnego Młota, pojawia się tajemniczy dżentelmen w kapeluszu. Ten sam uśmiechnięty starszy pan odwiedza Metropolis, by uciąć krótką pogawędkę z Batmanem, Supermanem i ich przyjaciółmi. Konsekwencje obu tych wydarzeń będą niewiarygodne! Zostaną pomieszane dwa światy, a zdezorientowani bohaterowie staną w obliczu wyzwań, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażali. Cykl Czarny Młot jest wzbogacony o opowieści poboczne, w tym wydane już w Polsce tomy Sherlock Frankenstein i Legion Zła, Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości, Era Kwantowa oraz Czarny Młot ‘45. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Michael Walsh. 168 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Zegar zagłady

W Zegarze zagłady świat Strażników zderza się z uniwersum DC. Siedem lat po wydarzeniach ze Strażników Adrian Veidt został zdemaskowany jako odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. Teraz jest ścigany, lecz obmyślił nowy plan, jak zrehabilitować się w oczach świata. Pierwszy krok? Znaleźć Doktora Manhattana. Wraz z nowym Rorschachem oraz niewidzianymi nigdy dotąd Mimem i Marionetką podąża śladem Manhattana do uniwersum DC, które znalazło się na skraju upadku, ponieważ napięcia międzynarodowe przesuwają wskazówki zegara zagłady coraz bliżej północy. Zegar zagłady, wywodzący się Uniwersum DC – Odrodzenie, przeobraża przeszłość, teraźniejszość i przyszłość bohaterów DC Comics. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Doomsday Clock #1-12. Scenariusz: Geoff Johns, rysunki: Gary Frank. 456 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Now 2.0. Pokolenia

Miles Morales, Ms Marvel, nastoletnia Jean Grey i inni młodzi superbohaterowie długo żyli w cieniu swoich mentorów. Jednak podczas starcia z tajnym imperium Hydry zostali poddani najcięższej próbie – i zwyciężyli! W nagrodę Kosmiczna Kostka przeniosła ich do innych czasów, na spotkanie ze starszymi idolami i przyjaciółmi. Czego dowiedzą się o sobie podczas tej wspólnej przygody? Jak zmieni się ich pojęcie o bohaterstwie po konfrontacji z legendarnymi herosami, takimi jak Steve Rogers, Tony Stark, Peter Parker czy Wolverine? Antologia komiksowych opowieści, w której hołd dwóm pokoleniom superbohaterów składają najpopularniejsi scenarzyści wydawnictwa Marvel. Scenariusz: Jason Aaron, Brian Michael Bendis, Cullen Bunn, Greg Pak, Nick Spencer, Margaret Stohl, Tom Taylor, Kelly Thompson, G. Willow Wilson, rysunki: Mahmud Asrar, Matteo Buffagni, Szymon Kudrański, Nico Leon, Ramón Pérez, Stefano Raffaele, Paul Renaud, Ramon Rosanas, Marco Rudy, Brent Schoonover, R.B. Silva, Will Sliney, Paolo Villanelli. 328 stron w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 1

Świat stoi u progu wojny genetycznej. Sentinele stworzone przez ludzi mają wyeliminować mutantów. Z kolei Magneto do spółki z grupą swoich zwolenników chce zniszczyć każdego z niezmutowanym DNA. Totalną zagładę może powstrzymać tylko grupa specyficznych nastolatków i ich dziwny mentor! Co gorsza do współpracy z nimi dołącza Wolverine, który chce się porachować z twórcami programu Broń X. Czy można sobie wyobrazić trudniejsze wejście w superbohaterski świat? Tak zaczyna się historia nastoletnich X-Men…Scenariusz: Mark Millar, Geoff Johns, rysunki: Adam Kubert, Andy Kubert, Tom Raney, Tom Derenick, Aaron Lopresti. 324 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały – po góralsku

Dzionecek śpasów to czwarty album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album Ogromniasto gońba, w roku 2018 Posiady guślorek, a w 2019 – Wodzicka zdrowości). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks autorstwa mistrza komiksu Janusza Christy powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego Świat Młodych. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. W tym tomie Kajko i Kokosz ruszyli na polowanie i… sami stali się łowną zwierzyną! Na szczęście niedźwiedź, który na nich zapolował, nie był zainteresowany zjedzeniem wojów, lecz ubiciem interesu. Był to bowiem Dziad Borowy, który za dnia jest zwierzęciem, nocą przybiera ludzką postać, a przez cały czas troszczy się o dobro lasu. Tymczasem z boru znika w ostatnim czasie mnóstwo drzewa! Kajko i Kokosz mają wyjaśnić sprawę. I szybko rozwiązują zagadkę: wandalami wycinającymi las w pień okazują się Zbójcerze, którzy mają szczególny pomysł na uczczenie pewnego jubileuszu – 50. próby zdobycia Mirmiłowa. A następnego dnia w grodzie dzieją się dziwne rzeczy: łóżko z Kokoszem odnajduje się rano na dachu jego chaty, Mirmił odkrywa, że zniósł w nocy jajko, a w dzbanie Kowala harcują myszy. O co chodzi? Zaczęło się święto dowcipu – Dzień Śmiechały! Barwna gwara skalnego Podhala w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji gwary góralskiej. Nic dziwnego więc, że powstał już kolejny album po góralsku! Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 44 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.