Duża dawka scenariuszy Gartha Ennisa (Hitman i Hellblazer), sporo malowniczych popisów z Conanem w roli głównej oraz zaproszenie do świata Strefy Zdemilitaryzowanej i feudalnej Japonii. Na deser: Doktor Strange, Punisher, Liga Sprawiedliwości, Lewiatan, uniwersum DC kreślone ręką Mike’a Mignoli oraz finalny tom serii Bradl.

Hitman, tom 2

Dom w dzielnicy Gotham o najgorszej reputacji. Wychowanie – w sierocińcu. Dochody – z zabójstw na zlecenie. To w skrócie biografia Tommy’ego Monaghana. Supermoce zmieniły wszystko. Hitman wyspecjalizował się w likwidowaniu gangsterów i złoczyńców oraz przyciąganiu kłopotów. Na drodze bohatera staną rządowi agenci, jeden z największych superbohaterów na świecie oraz upokorzony kiedyś przez Tommy’ego demon. Jedyne wsparcie – to przyjaciele. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: John McCrea. 340 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Hellblazer, tom 5

Ostatni tom opowieści o Johnie Constantine w interpretacji Gartha Ennisa. Po rozstaniu z Kit Ryan Constantine szuka dna (butelki), ląduje na ulicy i żebrze o pieniądze na łyk najpodlejszego znieczulacza. Jednak nawet z takiego stanu udaje mu się powstać i wyruszyć do Nowego Jorku, a tam przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Siły zła znajdą upominają się o swoje. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Steve Dillon, John Higgins, William Simpson, Peter Snejbjerg, Glyn Dillon. 548 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Conan: Powrót do Cymerii, tom 3

Droga powrotna Conana do rodzinnej wioski będzie usłana przygodami, w trakcie których Cymeryjczyk wykaże się nadludzką siłą, przenikliwością i sprytem. Ojczyzna barbarzyńcy różni się od miast Wschodu. Jednak to tu Conan spotka Caollan, swoją dawną miłość i szybko przypomni sobie, jak żyje się na północy, kiedy przyjdzie mu zmierzyć się z żadnymi zemsty Aesirami. Scenariusz: Timothy Truman, Kurt Busiek, Fabian Nicieza, rysunki: Tomás Giorello, Richard Corben, Rafael Kayanan, Paul Lee, Eric Powell, John Severin, Bruce Timm, Timothy Truman. 492 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, tom 3

Po raz trzeci powracamy do Nowego Jorku i ziemi niczyjej w samo centrum drugiej, amerykańskiej wojny domowej. Matty Roth staje się głosem mieszkańców walczących o przeżycie. Po kilku latach walk strony konfliktu zasiadają do rozmów pokojowych, a wśród kandydatów na gubernatora strefy pojawia się charyzmatyczny polityk Parco Delgado. Matty zauroczony osobowością mężczyzny zaczyna z nim współpracować. Scenariusz: Brian Wood, rysunki: Riccardo Burchielli. 408 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Usagi Yojimbo: Saga, księga 5

W piątej księdze sagi zebrano historie wydane w tomach Spotkania ze śmiercią, Matka Gór oraz Opowieść Tomoe. Samotny ronin Miyamoto Usagi, który utracił swojego suwerena przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i o porcję ryżu na kolejny dzień żucia. Usagi wraca do prowincji Geishu, gdzie od pewnego czasu dochodzi do dziwnych wydarzeń – ludzie znikają, a z wierzchołka porośniętej lasami Matki Gór unoszą się kłęby dymu. Usagi z przyjaciółką Tomoe wpadają na trop spisku, który może doprowadzić do przejęcia władzy w całej Japonii przed ich odwiecznego wroga. Królik-ronin będzie również uczestniczył w eksperymentach lotniczych, pomoże tajemniczej lisicy i weźmie udział w tradycyjnej ceremonii parzenia i podawania herbaty. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 592 strony w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Bradl, tom 5

Piąty i ostatni tom komiksowej serii przygód Kazimierza Leskiego opowiadający o jego podziemnej działalności. Po śmierci Marii Grocholskiej mad szpiegowską organizacją Inżyniera zbierają się czarne chmury. Podczas gdy dowódca jest pochłonięty planami zemsty, Bradl zacieśnia kontakty z resztą podziemia. Inżynier wraca do gry i inicjuje ambitną operację wywiadowczą, która swoim zasięgiem obejmuje niemiecki wywiad wojskowy, rosyjskich emigrantów i formującą się na wschodzie polską armię. Nasilające się w okupowanej Warszawie represje mogą jednaj pokrzyżować skomplikowaną akcję. Scenariusz: Tobiasz Piątkowski, rysunki: Marek Oleksicki. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

DC Deluxe, Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

Zbiór historii rozgrywających się w uniwersum DC nakreślonych przez amerykańskiego mistrza komiksowego Mikeʼa Mignolę, który pokazuje różnorodne style stosowane przez grafika oraz ewolucję jego rysunków na przestrzeni lat. Album rozpoczyna opowieść o Widmowy Przybyszu, który wraz z pewnym śmiertelnikiem sprzeciwia się się operacji sił piekielnych, mającej na celu zagładę świata. W kolejnej historia obserwujemy cywilizację Kryptona i jej ponure tajemnice oraz jedynego ocalałego Kryptonijczyka – Supermana. W zbiorze znalazły się również opowieści o Batmanie o zróżnicowanym charakterze (historie kryminalne, wypełniane nadnaturalną grozą oraz parodystyczne). Scenariusz: Paul Kupperberg, John Byrne, Roger Stern, Jerry Ordway, George Pérez, Neil Gaiman, rysunki: Mike Mignola, 400 stron w twardej oprawie. Cena: 134,99 zł.

Uniwersum DC. Lewiatan

Historie rozpoczęte przez Briana Michaela Bendisa w serii Superman Action Comics w tym albumie znajdują swój wielki finał. Gdy najpotężniejsze, tajne organizacje zostały zmiecione z powierzchni ziemi, a ich przywódcy – ukrywają się. Superman i Batgirl zostali porwani, do czego przyczynił się tajemniczy Lewiatan, który zmienił równowagę sił. Batman, Robin, Green Arrow, Plastic Man, Question, Manhunter i Lois Lane wytrwale poszukują złoczyńcy, a Lewiatan już szykuje kolejny ruch. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Alex Maleev. 264 strony w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4

Daleko poza krainami, jakie jesteśmy w stanie objąć rozumem, w szósty wymiarze znajduje się sterownia multiwersum. W czasie, gdy multiwersum grozi zagłada, właśnie w szóstym wymiarze spoczywa jedyna nadzieja. Liga Sprawiedliwości pozna wersję Ziemi z przyszłości, w której trudne wybory już podjęto, a multiwersum zostało ocalone. Teraz wystarczy tylko zaakceptować nową rzeczywistość, a walka dobiegnie końca. Pozornie. Bo przy okazji superbohaterowie poznają tajemnicę rzekomego raju na ziemi, a Superman będzie musiał uwolnić się z wszechświata stworzonego tylko po to, żeby go uwięzić. Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV. rysunki: Jorge Jiménez, Javier Fernandez, Francis Manapul i inni. 256 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Punisher Max, tom 9

Pobity, uwięziony w szpitalu Frank Castle musi teraz stawić czoło mitowi, który zrodził Punishera i zmierzyć się z Kingpinem, trzymającym w garści cały Nowy Jork. Swoją rolę w tym spektaklu ma do odegrania również zabójcza Elektra. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Steve Dillon, Roland Boschi. 292 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Now 2.0. Doktor Strange, tom 3

Odmieniony Steve Rogers rozkazuje mrocznym siłom ukrycie Nowego Jorku pod kopułą ciemności. Odcięte miasto pogrąża się w chaosie i przemocy. Doktor Strange, Daredevil, Spider-Woman i inni bohaterowie muszą zawrzeć niebezpieczny sojusz z samym Kingpinem, by ocalić mieszkańców miasta. W siedzibie Doktora Strange pojawia się Loki, a my niecierpliwie przewracamy kartki, śledząc dalsze losy uniwersum Marvela. Scenariusz: John Barber, Donny Cates, Dennis Hopeless, rysunki: Niko Henrichon, Gabriel Hernandez Walta. 256 stron w miękkiej oprawie. Cena 69,99 zł.