Po zapowiedzianym przez Games Operators Riot Operator, rozgrywanym w lokacjach odwzorowujących rzeczywiste miejsca, czas spojrzeć na zabawę z nieco innej strony – karteli narkotykowych.

Za podstawę do gry obrane zostaną mapy różnych miejsc na naszym globie. Zadaniem gracza będzie stworzyć od podstaw linie produkcyjne i zaplanować łańcuchy dostaw, a także zatrudnić osobista armię i posypać gotówka tam, gdzie za decyzje odpowiadają politycy. Pax Narcotica: Trafficker ma się pojawić na PC w trzecim kwartale 2022 roku.

Nie jest to pierwszy symulator związany z przestępczością i handlem używkami. Niewątpliwie szmuglowanie narkotyków będzie wymagać sprytu, dobrej organizacji pracy i solidnej ochrony. Także zapewnianej przez łapówki, skorumpowana policję i polityków. Wpływ na rozgrywkę będą miały również konkurencyjne grupy przestępcze, z którymi trzeba będzie albo prowadzić negocjacje, albo eksterminację. Sami też możemy popaść w kłopoty, jeśli zepsujemy innym interesy.

W roli szefa narkotykowego kartelu poczujemy się jak menedżer planujący trasy przerzutowe, budujący kanały dystrybucyjne na terenie USA oraz walczący o dominację na rynku. Siłą lub podstępem. Dlatego nieodzowne okażą się również inwestycje w uzbrojenie i specjalistów od mokrej, propozycje korupcyjne i wpływy uzyskiwane za pomocą szantażu lub kasy. Flota rozwożąca zakazane towary będzie mogła podróżować lądem, na wodzie lub w powietrzu – jednak w każdym przypadku konieczne będzie utrzymanie ciągłości zaopatrzenia. Przemoc – owszem, jest skutecznym środkiem prowadzącym do celu, ale równie dobrze możemy wypróbować dumping cen, podkupowanie klientów lub szczucie na siebie konkurencyjnych gangów. W roli narkotykowego bossa przyjdzie nam także zatrudniać specjalistów – chemików i inżynierów odpowiedzialnych za produkcję środków psychoaktywnych. Jak i broni – by uniezależnić się od jej dostawców. Jest co podbijać, bo w grze uwzględniono ponad 50 amerykańskich miast.

Prace nad Pax Narcotica: Trafficker prowadzi studio Stone Spark Games. Tytuł zostanie wydany na PC w trzecim kwartale 2022 roku przez Games Operators.