Na miasto Westfall opadła toksyczna mgła, wywołując zarazę i śmierć. Czarownice z Północy, zafascynowane czarną magią i rzadkimi artefaktami, pragną bowiem posiąść cenny klejnot znajdujący się w katedrze tajemniczej krainy.

Odpowiadając na wezwanie przerażonych mieszkańców, postaramy się zaprowadzić równowagę i harmonię tego spokojnego niegdyś miejsca. Mroczny RPG z turowym systemem walk od studia GoldenGod Games pozwoli graczom pokierować 30 różnymi postaciami, z których każda ma wyjątkowe zdolności, rekrutować wojowników w taki sposób, aby uzyskać najlepszą drużynę herosów na polu bitwy oraz ulepszać statystyki i wyposażenie naszych pobratymców. Podczas przygody zdobędziemy unikatowe skarby, arcygroźne mikstury, czy niszczycielskie bronie, niezbędne w trakcie licznych starć z przeciwnikami. Walka w Paths & Danger będzie wymagać od nas przemyślenia każdego strategicznego ruchu – odpowiednia kombinacja bohaterów o różnych umiejętnościach sprawi, że odniesiemy sukces w wymagających zadaniach i pojedynkach. W przeciwnym wypadku czeka nas bolesna klęska. Podróż przez sekretne ziemie (podzielone na sześć regionów) dostarczy nam wiele questów fabularnych i zadań pobocznych do wykonania oraz bezkompromisowych potyczek z oponentami. Ataki wrogów mogą powodować dolegliwości, a jeśli nie będą one stosownie leczone przekształcą się w przeróżne choroby (przeziębienie, zapalenie płuc, zatrucie, obłęd) możliwe do wyleczenia w świątyni u uzdrowiciela.

Data premiery gry nie została jeszcze zapowiedziana. Paths & Danger zmierza na komputery PC (Steam) i konsole Microsoftu.