Tender przerodził się w wampirzą historię w Seattle.

W kulminacji trwającego od miesiąca ARG o nazwie Tender, w ramach którego każdy miał znaleźć swoją bratnią duszę zespół Paradox Entertainment odegrał umiarkowanie udany teatrzyk, pokazując nam, że cała akcja była zapowiedzią gry w świecie Wampira: Maskarady. I to nie byle jakiej, zapowiedziano właśnie bowiem kontynuację kultowego Bloodlines, gry, która zabiła Troika Games.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się naprawdę sporo – akcja gry osadzona będzie w dzisiejszym Seattle, a jej fabułę napisze Brian Mitsoda, twórca oryginalnej historii. Całość powstawała równolegle do piątej edycji papierowego RPG, czego rezultatem było płynne przenoszenie mechanik wymyślonych na potrzeby jednej gry do drugiej – w obu kierunkach. Twórcy zapewniają, że dostaniemy bardzo dynamiczną, krwawą walkę, a pierwsze raporty dziennikarzy ogrywających demo sugerują, że gra wręcz ocieka klimatem.

Stojące za grą studio Hardsuit Labs przyznało się, że gdy tylko Paradox nabyło prawa do Vampire: The Masquerade, natychmiast zaproponowało swój pomysł na grę. Jak widać – udało się. Gra ukaże się w pierwszym kwartale 2020 roku, a przez następne miesiące będziemy poznawać szczegóły na jej temat. Gra ukaże się na PC zarówno na Epic Games Store jak i na Steamie – obie platformy oferują już przedsprzedaż.