Tytuł, który zostanie odsłonięty podczas PDX Conu w Berlinie nie będzie Victorią 3.

W ramach zapowiedzi nadchodzącego PDX Con, który odbędzie się w drugiej połowie października w Berlinie, twórcy „przypadkiem” zdradzili, że szykują także zapowiedź kolejnej gry typu Grand Strategy – i z miejsca zaznaczyli, że nie będzie to Victoria 3, fani podboju świata w XIX wieku będą więc zmuszeni jeszcze poczekać.

Nie wiemy zbyt wiele o tym, czym może być nowa produkcja, jednak możemy podejrzewać, kto za nią stoi – w grudniu ubiegłego roku były reżyser Stellaris, Martin Anward ogłosił, że rozpoczyna nowy projekt w studiu, żegnając się tym samym z kosmiczną przygodą. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że to właśnie on zajmuje się nową grą. Po przebąkiwaniach Paradoxu na temat tego, że do Crusader Kings II nie da się dodać zbyt wiele więcej, gdyż silnik ledwie dźwiga ilość elementów, które doszły do gry w DLC można by mieć nadzieję, że będzie to Crusader Kings III, ale wydaje się, że na to może być zbyt wcześnie.

Na tę chwilę pozostaje nam się cieszyć Imperator: Rome – antycznym podbijaczem świata (lub podbijaczem antycznego świata), którego recenzję znajdziecie w nadchodzącym, 49. numerze Pixela.