Do Azji i Europy zawędrowały nowe klawiatury mechaniczne Roccata z serii Vulcan – modele Vulcan 121 AIMO i 122 AIMO. Tym razem to Amerykanie dłużej poczekają na swoje Vulcany, bo aż do października. Turtle Beach, amerykański właściciel Roccata wyraźnie mierzy najpierw w zdobycie rynków azjatyckich i europejskich. Tanio nie będzie, bo nowe modele Vulcanów wyceniono na 159,99 USD, co na polskie warunki przełoży się na cenę ok. 600 zł.

Czy warto? To zależy, jak dużą wagę przywiązujemy do klawiatury: Vulcan 121 AIMO to mechaniczna klawiatura z dwoma wariantami przełączników Titan różniących się punktem aktywacji – 1,4 mm (Titan Speed) lub 1,8 mm (Titan Tactile). Całość podświetlana diodami RGB, z opcją regulacji koloru dla każdego z klawiszy niezależnie. Otwarta konstrukcja, osadzona na aluminiowej płycie została uzupełniona o demontowaną podkładkę pod nadgarstki (z zaczepem magnetycznym).

Drugi z nowych Vulcanów – 122 AIMO różni się kolorystyką – cała klawiatura jest utrzymana w jasnych barwach i wyposażona w przełączniki Titan Tactile.