Studio Petums z Bytomia szykuje nam nie lada niespodziankę. Na najnowszy trailerach oraz fragmencie filmu, obrazującym proces powstawania scenografii do gry, możemy przekonać się z jaką pieczołowitością jej twórca konstruuje świat gry z papieru.

Żeby nie było żadnych wątpliwości, Papetura to nie jest gra planszowa, czy papierowy RPG. To pełnokrwista przygodówka, realizowana właśnie z papierowych modeli.

Nasz główny bohater, Pape to również postać zaprojektowana i wykonana z papieru. Podobnie jak jego podopieczna Tura oraz wszystkie napotkane stworzenia. Zespół, który pracuje nad Papeturą składa się zaledwie z trzech osób: Tomasza Ostafina (to prawdopodobnie jego wyczyny obserwujemy podczas oglądania kreacji papierowych form), muzyka Tomasza Dvoraka (Flex) oraz twórcy efektów, Juraja Mraveca. Autorzy jako źródła inspiracji wymieniają Neverhood, Machinarium oraz filmy studia Ghibli. Jak dla mnie pierwsze ujęcia z gry kojarzą się z Samorostem Amanita Design, w szczególności niezwykłe stworzenia zasiedlające Papeturę.

Zgodnie z zapewnieniami twórców gry Papetura w całości będzie wykonana z papieru, któremu barwę nada oświetlenie. Grę już możemy dodawać do naszej listy życzeń na Steamie. Premiera Papetury została zaplanowana na ten rok. W grę przygodową bytomskiego studia Petums zagramy na PC i Macu.