Zapowiadany survival horror, z rozgrywką na zasadach roguelike’a, powinien przypaść do gustu wszystkim fanom suspensu, tajemnic i ustawicznie budowanego napięcia.

Zmieniając się w tekturową lalkę za sprawą tajemniczego rytuału zostajemy uwięzieni w kartonowej rezydencji, w papierowym uniwersum. Ucieczka z domu nie będzie jednak łatwym zadaniem. Chcąc się z niego wydostać musimy najpierw rozwikłać szereg zagadek logicznych oraz spróbować przetrwać terror wywołany przez szokujące stworzenia, które nawiedzają to miejsce. Wskazówki do rozwiązania łamigłówek są najczęściej ukryte głęboko w meblach posiadłości, jednak niestety czai się tam również wielu groźnych wrogów. Potwory nie są wprawdzie fizycznie niebezpieczne – w końcu sterujemy tekturową lalką, która nie odczuwa bólu – lecz zostały zaprojektowane tak, aby nasza postać była przerażona. Jeśli poziom strachu stanie się zbyt wysoki, możemy umrzeć na atak serca, a śmierć w Paper Cut Mansion jest nieodwracalna. Niemniej kluczem do sukcesu okazuje się powtarzalność, bo im więcej poniesiemy porażek, tym lepiej poznamy mechanikę kartonowej rezydencji. W miarę postępów w grze znajdziemy rozmaite wyposażenie i rozwiniemy dodatkowe umiejętności, stając się potężniejszym podczas starć z przerażającymi przeciwnikami. W zależności od naszej postawy, natrafimy na różne fabularne zakończenia rozgrywki – niektóre z nich będą łatwiejsze do osiągnięcia, jeśli wybierzemy odpowiednią kombinację ekwipunku.

Za stworzenie i wydanie gry odpowiada brytyjskie Space Lizard Studio. Paper Cut Mansion ma się pojawić na komputerach PC (Steam), a jej data premiery zostanie wkrótce ogłoszona.