Czasem za bardzo szasta się takimi słowami jak legenda czy geniusz. Są jednak jednostki w przypadku których takie określenia są jak najbardziej na miejscu. Uważam, że jednym z takich ludzi jest Éric Chahi. Gdy on wypuszcza nową grę to cała branża powinna się jej przyjrzeć.

Éric Chahi jest żywym dowodem na to, że jakość jednak jest ważniejsza niż ilość. Wystarczy tylko spojrzeć na to co stworzył. Jeden rzut oka na te tytuły i właściwie można skończyć dyskusję. Te gry bronią się same a do tego moim zdaniem tworzą dość ciekawy przekrój przez różne trendy w całym growym światku. Wiadomo, że zawsze będzie on kojarzony z Another World, ale nawet taki tytuł jak From Dust to coś wartego uwagi. Warto się więc przyjrzeć temu co szykuje teraz francuska legenda…

Paper Beast to tytuł na Playstation VR (choć po premierze ma pojawić też wersja zwykła, nie-VR) o którym sam twórca mówi, że to „wyprawa poprzez tereny, których wcześniej nie dotknęła stopa ludzka”. Chce by gracz poczuł się jak „odkrywca”. Sama gra przedstawia bardzo oniryczne lokacje w których możemy zobaczyć zwierzęta i rośliny wykonane jakby z… origami, składanego metalu, koralowca itd. Pojawiają się elementy znane takie jak woda i piasek ale też rzeczy dziwaczne jak coś co można opisać tylko jako stworzenia.

Zobaczcie sami w trailerze:

Rzecz wygląda naprawdę zdumiewająco. Graficznie to coś pięknego ale widać, że za tym wszystkim stoi wizja i próba przedstawienia graczowi czegoś co opisać mogę tylko jako „oniryczną podróż”. Tak jak zwykle nie sięgam po gry VR to tutaj chyba się skuszę. W końcu to Éric Chahi.

Gra ukazać jako tytuł PS VR w pierwszym kwartale 2020 roku.