W przedmowie do tej niezwykłej składanki gier, opublikowanych w serwisie itch.io czytamy: „Naród Ukrainy jest atakowany. Jako twórcy gier chcemy tworzyć nowe światy, a nie niszczyć ten, który posiadamy.”

Nie można chyba prościej i sensownej przedstawić motywację, stojąca za finansowaniem organizacji charytatywnych działających na terenie Ukrainy – w tym International Medical Corps (niosących pomoc medyczną w regionie) oraz Voices of Children (ukraińskiej organizacji pomagającej dzieciom radzić sobie z okropieństwami wojny). Kryterium doboru organizacji charytatywnych przez organizatorów zbiórki były ich niskie koszty administracyjne – Medical Corps przeznaczają 89% darowizn na pomoc medyczną.

Na pakiet gier złożyły się prace ponad 730 twórców, łącznie niemal 700 tytułów (w tym gry różne systemy operacyjne), 300 analogowych gier RPG, kilkadziesiąt assetów, nieco narzędzi, soundtracków, komiksów i książek.

Spośród niemal 1000 produktów – więcej niż 600 nigdy nie było częścią większego pakietu. Dopuszczano wyłącznie odpłatne elementy. Przychody z akcji zostaną podzielone pomiędzy organizacje charytatywne 50/50. Podstawowa stawka za pakiet warty ok. 6500 USD to 10 dolarów – organizatorzy akcji zachęcają do płacenia wyższych kwot. W pierwsze kilka godzin zbiórki na itch.io osiągnięto jej cel – czyli 1 000 000 USD. Warto pamiętać, że gry oferowane za pośrednictwem itch.io nie zawierają kluczy do Steam lub innych zewnętrznych serwisów – wszystkie dostępne są w formie cyfrowej bez DRM, do bezpośredniego pobrania.

„Stoimy po stronie Ukraińców i wszystkich ludzi na całym świecie, którzy gardzą wojną.”