Oisoi Studio zachęca posiadaczy gogli VR do sięgnięcia po wirtualne pędzle i palety, oferując w sklepie Meta Quest oraz na Steamie nowe narzędzie do malowania w goglach – Painting VR.

Premierowy program do rysowania adresowany jest nawet do najmłodszych odkrywców talentów artystycznych – oddając do naszych rąk narzędzia, które dadzą ułudę radości z pokrywania płótna kolejnymi warstwami farb bez robienia bałaganu z całego rzeczywistego otoczenia. Twórcy obiecują nam również naukę postaw mieszania farb, malowania i sztuki kompozycji. Do tego eksperymenty z narzędziami i technikami, które mają przełożyć się na wkroczenie do nurtu nowofalowych artystów VR. Przewidziano również udostępnianie prac społeczności użytkowników Painting VR oraz innym osobom. Niezależnie od naszych umiejętności – korzystanie z aplikacji ma być również relaksującym doświadczeniem (łącząc elementy wizualne, dźwiękowe i dotykowe). W zestawie narzędzi malarskich uwzględniono puszki ze sprayem, pędzle, wałki malarskie, markery i… podatną na modyfikacje wiertarkę z magnesem na pędzel. W wirtualnej rzeczywistości wiele jest możliwe, jak chociażby wybieranie kolorów spośród barw na płótnie.

Oprócz walorów twórczych – przewidziano również możliwość zaprojektowania własnego studia artystycznego, tak byśmy poczuli się w nim jak w domu…

Painting VR po udanej kampanii na Kickstarterze zbudował wokół aplikacji liczącą ponad 20 000 osób społeczność w fazie wczesnego dostępu. W swoich planach autorzy narzędzia malarskiego planują wprowadzenie trybu wieloosobowego.