Na efekty gdańskiego party SillyVenture 2k19 nie trzeba było długo czekać – serwis Atari Gamer ma już dla nas krótkie podsumowanie.

W co więc jeszcze w trym roku zagramy na Lynksie, oprócz prac wystawionych w konkursie Atari Gamer Programming Competition?

Warto już chyba szykować kartridże z pamięcią flash, bo na początek dostajemy świetnie zapowiadający się klon Wolfensteina 3D, zatytułowany Silas Adventure – to podróż przez trójwymiarowe podziemia pełne szkieletów z mieczem w dłoni. Oczywiście będziemy walczyć i siekać przeciwników. Silas Adventure to zwycięzca tegorocznego konkursu na gry dla Atari Lynx, kttóry odbył się podczas Silly Venture 2k19.

Drugie miejsce w konkursie na gry dla Atari Lynx przypadło czemuś, czego równie trudno oczekiwać na małym ekranie Lynxa, jak klona Wolfensteina 3D – port Mortal Kombat dla Atari Lynx.

Warto też wymienić zgrabnie wykonaną strzelaninę, zatytułowaną Odynexus: Journey to Ithaca (trzecie miejsce w konkursie na gry dla Atari Lynx).

Powstała też intrygująca rozrywka dla dwóch graczy (na jednym Lynksie) – Fishing for Atari – podczas zabawy konsolę trzeba ułożyć na stole i walczyć wspólnie na jednym ekranie (łowienie rybek zajęło czwarte miejsce w konkursie na gry dla Atari Lynx).

Kolejny konkursowy tytuł to Scroll of the Time Lords – Lovejoy Prologue – zręcznościówka, w której naszym zadaniem jest odnalezienie klucza i wydostanie się z okrytego mrokiem pomieszczenia (piąte miejsce w konkursie na gry dla Atari Lynx).

O symulatorze kosiarza trawy, zatytułowanym Lawnmover już wspominaliśmy, gra zajęła szóste miejsce w konkursie.

Silly Blasters wymaga dwóch Lynxów połączonych kablem Comlynx – to trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której musimy wbić piłkę do bramki przeciwnika. Coś w stylu Ballblazera. Gra zajęła siódme miejsce w konkursie.

Dla wielbicieli gier logicznych też coś się znajdzie – SillySis to układanka, w której musimy łączyć cztery elementy, aby usunąć je z planszy. SillySis to zdobywca ósmego miejsca w konkursie na gry dla Atari Lynx.