Microids właśnie próbuje zawojować rynek, odwołując się do naszej estetyki wytrenowanej na komiksach z Asteriksem i Obeliksem, przenosząc na ekrany konsol bohaterów naszego (i naszych dzieci) dzieciństwa i wprawiając to kolorowe zamieszanie w ruch.

Tym samym posiadacze konsol PlayStation 4 i5, Xbox One oraz Xbox Series S i X, a także Nintendo Switch mogą przestać marzyć o oklepywaniu Rzymian, tylko rzucić się do walki. Załączony film dowodzi, że grze jest niezwykle blisko to stylistyki oryginalnego komiksu i kreski Alberta Uderzo.

Możemy więc uznać, że dostajemy do rąk chodzoną bijatykę z komiksowymi bohaterami, dostępną na dodatek w zgrabnych wydaniach pudełkowych: Limited i Collector’s Edition. Akcja gry toczy się 50 lat przed narodzinami Chrystusa, tradycyjnie już przypominamy, że niemal cała Galia została podbita przez Rzymian, z jednym, małym wyjątkiem – pewną osadą, którą będziemy bronić w roli Asteriksa lub Obeliksa. Na swojej drodze napotkamy: rzymskich legionistów, piratów, bandytów i Normanów.

Za stworzenie gry odpowiada zespół Mr Nutz Studio, który obrał kierunek artystyczny bardzo zbliżony do komiksu: wszystkie postacie, sceneria i animacje w grze zostały narysowane ręcznie. W grze może uczestniczyć dwóch graczy, prowadzących dzielnych Galów do boju w kooperacji.

Gra Asterix & Obelix: Slap Them All! w wersji Limited Edition ukaże się wraz z breloczkiem, arkuszami naklejek, i litografiami.

Collector’s Edition zawiera dodatkowo 27-centrymetrową figurkę Asteriksa, oklepującego Rzymianina. Collector’s Edition dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy konsol Switch i PlayStation 4.

Asterix & Obelix: Slap them All! działa na PlayStation 5 oraz Xboxach Series S/X w trybie wstecznej kompatybilności.