Co sugerowano już od jakiegoś czasu.

Dwa lata temu Blizzard wywołał sporo zamieszania ujawniając w świątecznym komiksie, że Tracer (Smuga to dziwne imię…), jedna z najbardziej ikonicznych postaci z Overwatch, jest lesbijką. Jak to w takich sytuacjach bywa, fani byli jednocześnie zachwyceni i oburzeni, w zależności od ich spojrzenia na świat, sprawa jednak dawno przycichła i wszyscy przeszli nad nią do porządku dziennego.

Najnowsze opowiadanie w świecie Overwatcha, Bastet, napisane przez Michaela Chu skupia się na Anie, ale sporą rolę odgrywa w nim także Żołnierz 76, weteran bohaterskiej organizacji. W jednej z jego rozmów z Aną Żołnierz wspomina o Vincencie swoim dawnym partnerze. Wygląda na to, że drogi dwóch mężczyzn rozeszły się, bo dowódca Overwatch nie był w stanie zrezygnować ze swojej roli w organizacji, a jego partner znalazł sobie kogoś innego. Co ciekawe, ilustracja do tekstu, na której Żołnierz – Jack, obejmuje Vincenta nie jest nowa – to samo zdjęcie pojawiło się już wcześniej, dwa lata temu, w komiksie z Tracer.

W całej wymianie czuć nieco smutku, a sentymentalny ton, w jaki wpadają postaci wydaje się aż zbyt poważny, jak na wesołą, bohaterską strzelankę. Niemniej jednak Bastet to całkiem sympatyczna i prosta historyjka, z kilkoma ciekawymi ilustracjami. Jeśli macie czas, warto poświęcić jej chwilę uwagi.