Głęboki Kosmos. Awaryjne lądowanie naszego statku na nieznanej galaktycznej planecie nie wróży nic dobrego. Czy jesteśmy jedynymi ludźmi zamieszkującymi te ziemie? A może są inni, chcący do nas dołączyć, by wspólnie zbadać zakamarki asteroidy? Przekonajmy się o tym!

Debiutancki projekt studia Igloosoft Games to kooperacyjna, sandboksowa przygodówka, w której odkryjemy tajemniczy świat gry, bez sztucznych ograniczeń środowiska i liniowej rozgrywki. Naszym głównym celem w Outworlder będzie zbudowanie dobrze prosperującej kolonii, starającej się przetrwać spotkania z przedstawicielami innych uniwersów. Najazdy piratów, inwazje obcych czy wizyty groźnych potworów będą tu na porządku dziennym. Eksplorując wrogie ekosystemy odnajdziemy innych ocalałych (począwszy od lekarzy, przez radiooperatorów, po inżynierów) posiadających różnorodne profesje, z którymi nawiążemy współpracę. Poza tym ulepszymy naszą bazę kosmiczną, zapewnimy żywność pobratymcom oraz nauczymy się uprawiać rośliny i oswajać dzikie zwierząta. Co więcej, zbadamy nowe technologie, aby przejąć kontrolę nad niezgłębioną planetą i przydzielimy zadania kolonistom pragnąc zostać ich pełnoprawnym liderem.

„To brutalne sci-fi. Dzieje się w czasie kosmicznego odpowiednika rewolucji przemysłowej, więc jest to czas odkryć, zmagań i ekscytacji. Nie posuniemy się do stwierdzenia, że jest to grimdark, ale na pewno nie jest to utopijny obraz społeczeństwa, jaki można zobaczyć w Star Treku.” – projektanci Outworlder

Outworlder ma pojawić się we wczesnym dostępie na komputerach PC. Data premiery gry zostanie wkrótce zapowiedziana. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.