W maju Nine Dots Studio zabierze nas ponownie do groźnego świata Aurai, tym razem z wieloma modyfikacjami i ulepszeniami.

Najnowszy dziennik deweloperski sugeruje, że Outward: Definitive Edition to coś więcej niż zestaw update’ów z okazji wejścia na konsole nowej generacji. RPG w otwartym świecie z elementami survivalu będzie m.in. bardziej spójny z następującymi po sobie DLC, a twórcy mieli stosować się do sugestii społeczności graczy.

Poza podstawową grą, Definitive Edition zawierać będzie oba dodatki, The Three Brothers i The Soroboreans, uzupełnione o nową zawartość i wiele poprawek rozgrywki oraz balansu. Poszukiwacze przygód napotkają również nowe wyzwania w postaci unikalnych starć w lochach, nowych scenariuszy porażek, a także kilku nowych chorób. Gracze mogą też liczyć na wiele aktualizacji, ulepszających jakość podróży po Aurai. Bardziej przystępny będzie crafring, a zagrożenie zepsuciem (wcześniej dostępne wyłącznie w DLC) rozprzestrzeni się po całej grze. Co ważne, posiadacze podstawowego wydania Outward oraz dodatku The Three Brothers mogą odebrać bezpłatną kopię Definitive Edition.