Współpraca z Annapurna Interactive prowadzi do wydania gry najpierw na Epic Games Store i Xbox One.

To jedna z tych historii, do których powinniśmy już być w ostatnim czasie przyzwyczajeni: studio zapowiedziało grę na Steama, teraz poinformowało, że ukaże się ona jednak na Epic Games Store, gdzie będzie przez jakiś czas dostępna na wyłączność. W tym wypadku chodzi o Outer Wilds, grę, która w 2015 otrzymała podczas ceremonii nagród IGF dwie statuetki: Seumas McNally Grand Prize i Excellence in Design, a później zebrała podczas kampanii na Fig.co 126 tysięcy dolarów i spóźnia się obecnie o 3 lata na zaplanowany oryginalnie na drugi kwartał 2016 roku termin premiery.

Podobnie jak w przypadku Phoenix Point, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, problemem tu jest fakt, że gra została obiecana fanom na Steam, a co za tym idzie także na Maca i Linuxa, z których tylko pierwsza z platform wspierana jest przez Epic Games Store – linuksowi użytkownicy (oraz osoby, które po prostu wolą grać na Steamie) będą musiały więc poczekać dłużej na wspartą na Fig.co produkcję. Całość podyktowana jest oczywiście kwestiami finansowymi, wiele wskazuje bowiem, że Phoenix Point za swoją ekskluzywność otrzymało 2 miliony USD, jednak trudno nie zrozumieć fanów nawet, jeżeli EGS nie istniało w momencie powstawania kampanii, a branża gier ma dużą skłonność do zmian.

Outer Wilds to gra o eksploracji zamkniętego w pętli czasowej układu gwiezdnego, w której gracze cieszyć się mają między innymi realistycznie odwzorowaną fizyką. Twórcy jako swoje inspiracje podają Myst, Majora’s Mask i Kerbal Space Program, a całość jest w równym stopniu dziwna, co niesamowita. Data premiery gry wciąż przesuwa się w czasie i nie wiemy, kiedy ma się obecnie ukazać.