Pierwszy Outcast, wydany w 1999 roku oszołomił graczy otwartym światem, świetną fabułą, masą zagrożeń, pięknym światem i całkiem zgrabnie zrealizowaną walką. Zanim doczekaliśmy się kontynuacji studio Appeal zbankrutowało, dostaliśmy więc ponownego wydania w serwisie GOG, jednego remastera w 2014 roku oraz całkiem zgrabnego remake’u w 2017 r.

Tymczasem.. nadchodzi długo wyczekiwana kontynuacja. W Outcast 2 – A New Beginning Cutter Slade jeszcze raz wyrusza na planetę Adelpha, 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Resztę już dobrze znamy: bezwzględne korporacje eksploatują planetę i zniewalają mieszkańców. Cel: zorganizować ruch oporu, uratować tubylców, pozbyć się najeźdźców.

Co ciekawe, za kontynuacją Outcasta stoi oryginalny zespół, który stworzył pierwszą cześć gry – Appeal Studios z Belgii. Oczekujemy dobrych dialogów, otwartego świata i klasyczne dla Outcasta walki oglądanej z perspektywy trzeciej osoby oraz nieliniowej fabuły w otoczce sci-fi i wpływem naszych działań na rozwój akcji. Outcast 2 zobaczymy na PC, PlayStation 5 i Xboxy Series S oraz X.