Kolejna opowieść grozy z serii Outbreak przenosi nas do świata rozgrywającego się zaraz po wydarzeniach z poprzedniej części gry.

Koszmar Lydii i jej towarzyszy trwa nadal, gdy zostajemy uwięzieni w zrujnowanej szkole przekształconej w szpital podczas wybuchu epidemii zombie. Uczelnia przemianowana na Arzt Memorial Hospital to teraz centrum oganizowania zapasów i leczenia ludzi. Na domiar złego doświadczamy dziwnych halucynacji i zostajemy pojmani w niekończącą się pętlę horroru. Musimy zrozumieć naturę tej anomalii i znaleźć sposób na uwolnienie się.

Odpowiedzialne za stworzenie gry Dead Drop Studios przygotowało kooperacyjny survival horror z elementami roguelike’a. Eksplorujemy otaczające nas środowisko w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów i wskazówek, wchodzimy w interakcję z napotkanymi po drodze postaciami oraz walczymy z morderczymi hordami nieumarłych. Ze znalezionych czasopism porozrzucanych tu i ówdzie dowiadujemy się więcej o wybuchu epidemii, a przeszukane notatki w dzienniku pomogą nam zlokalizować odpowiednie schronienie podczas dalszej podróży. A ta wcale nie należy do bezpiecznych. Odnajdując skrzynki magazynowe, zapewniające dostęp do rozszerzonego ekwipunku i oferujące możliwość uzupełniania zapasów, wyjdziemy jednak obronną ręką z większości pojedynków. Wkrótce odkryjemy coś znacznie gorszego, niż tylko hordy wygłodniałych zombie…

Data premiery gry została zaplanowana na 19 maja 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.