Gra realizowana w ramach Dungeon Crawler Jam 2022, jednak wydana nieco później i doszlifowana przez autora (Bozó Attilę Bertolda), który ku naszej uciesze przygotował coś naprawdę ciekawego dla fanów tej jakże skokowej animacji obrotów i poruszania się, typową dla grid based dungeon crawlerów.

Przypomina nieco historię zagubionego Newcomera (z C64) – otóż budzimy się w centrum ponurego labiryntu, ilustrowanego ciemnymi odcieniami niebieskich barw, gdzie musimy jakość przetrwać i odnaleźć wyjście. Limitem naszych eskapad od centralnie położonego obozowiska jest energia – dająca nam możliwość wykonania 32 kroków. Później następuje reset i powrót do pozycji początkowej. Musimy więc sprawnie poruszać się skrótami, dobrze planować podróże i uzupełniać płyny (herbata umożliwi nam odzyskanie energii).

W Out of Blue przyjdzie nam walczyć z przeciwnikiem, uzupełniać zasoby (woda, herbata, kule do pistoletu), unikać spotkań z niewidzialnymi przeszkodami, a przede wszystkim – dotrzeć do jednego z dwóch możliwych zakończeń. Na co trzeba poświęcić około godziny. Miłego zwiedzania (klawiszami kursorów + Ctrl).