Jakub Stokalski, lead designer Frostpunka w 12-minutowym filmie udostępnionym przez 11 bit studios  objaśnia zmiany wprowadzone w najnowszym rozszerzeniu zatytułowanym The Last Autumn.

21 stycznia na PC będziemy mogli już zagrać w najnowszą część przygód bohaterów zamrożonego świata Frostpunka, tym razem to prequel The Last Autumn, w świecie, który wbrew nazwie podstawowej gry jeszcze nie pokrył się mrozem. Postapokaliptyczny city-builder doczekał się więc swojej wersji poprzedzającej zagładę, zupełnie zmienionej mechaniki i całkiem nowego zabiegu marketingowego – w zwiastunie i na zamieszczonych zdjęciach poznajemy jedną z bohaterek gry, Effie MacLachlan, w której postać wciela się cosplayerka Moosefix (znana również z odtwarzania Brigitte z Overwatcha). Effie w świecie The Last Autumn jest inżynierem, który zostaje wysłany do pracy nad ściśle tajnym projektem – my już dobrze wiemy, że jest to generator zapewniający ocalonym ciepło. Sesję zdjęciowa z Effie zrealizowała Tasha Dearing.

“Spędziłam setki godzin grając we Frostpunka. Apokaliptyczny, angielski setting, powstały w wyniku załamania klimatu, sprawia, że czuję się tu jak w domu. Dlatego fakt, że mogłam ożywić jedną z postaci z gry i pracować z 11 bit studios, to dla mnie ogromny przywilej. Wprost nie mogę doczekać się premiery The Last Autumn” – Moosefix

Posiadacze Season Pass otrzymają The Last Autumn za darmo, podobnie jak wcześniejsze rozszerzenie The Rifts. W planach wydawniczych 11 bit studios jest jeszcze jeden dodatek o nazwie kodowej Project TVADGYCGJR (również dostępny będzie dla nabywców Season Pass). Premiera The Last Autumn została zaplanowana na 21.01.2020 r. na PC. Nie znamy daty wydania rozszerzenia na konsolach.