Niedawno Epic Games wydało smucące graczy oświadczenie, z którego wynikało m.in. to, że usuną część swoich starszych tytułów z dystrybucji cyfrowej.

Wśród tych produkcji znajdziemy m.in. Unreal Gold, Unreal II: The Awakening, Unreal Tournament oraz Unreal Tournament 2004. Wszystkie te gry zostały usunięte z katalogu Steam jeszcze tego samego dnia, którego pojawiło się oświadczenie. Nadzieja nakazywała wierzyć, że pozostaną chociaż w sklepie GOG, ale jak wiadomo: nadzieja umiera ostatnia. Na forum serwisu możemy przeczytać oficjalne oświadczenie, potwierdzające że wszelakie „Unreale” zostaną usunięte także tutaj.

Gry znikną z oferty GOG w dniu 23 grudnia 2022 (piątek) o godzinie 15:00. W związku z powyższym sklep wystawił wszystkie te produkcje na sprzedaż w promocyjnych cenach.

A zatem jeśli dotąd się wahaliście nad zakupem to zróbcie to teraz, bo raz że ceny są atrakcyjne, a dwa że po godzinie 15:00 dylemat rozwiąże się sam. Dodatkowym plusem jest to, że standardowo w przypadku gier kupowanych w GOG, także i te będą pozbawione DRM. Dla ułatwienia, oto bezpośrednie linki do każdego z tytułów:

Z tego co się orientuję GOG jest ostatnim serwisem, który jeszcze oficjalnie dystrybuuje gry z serii Unreal. Oznacza to, że z chwilą wycofania tytułów z tego sklepu nie będzie ich można już oficjalnie kupić (chyba że Epic Games je jeszcze kiedyś przywróci).

P.S.:

Dla jasności – zniknie możliwość kupna gier, ale ci którzy już je kupili zachowają je w swoich bibliotekach i będą cały czas mogli je zainstalować i grać.