Zapraszamy do poznańskiego Collegium Da Vinci w dniu 4 czerwca 2020 r. o godzina 18:00 na otwarty wykład Krzysztofa Szafrańskiego pod tytułem „Jak wydać swoją pierwsza grę planszową?”.

Tematem spotkania będzie omówienie procesu wydawniczego, od koncepcji po stronie autora, testów, opracowania formy gry, prac redakcyjnych, a także oprawy graficznej i zagadnień związanych z marketingiem oraz dystrybucją. Ta przyspieszona podróż przez cały proces twórczy da uczestnikom szansę zrozumienia praw rządzących tym konkurencyjnym i dynamicznie rozwijającym się rynkiem.

Krzystof Szafrański to specjalista od handlu międzynarodowego w firmie Rebel. Wcześniej dyrektor handlowy wydawnictwa Kuźnia Gier i marketingowiec w firmach Granna oraz Goliath Games. Od lat zajmuje się popularyzowaniem gier planszowych, karcianych i fabularnych. Jest również organizatorem Drużynowych Mistrzostw Europy i turniejów Warhammera Fantasy Battle. Współorganizuje ogólnopolskie konwenty, prowadzi szkolenia z wykorzystania gier w edukacji i biznesie oraz doradza nowym, wchodzącym do branży firmom. Fan form postteatralnych. W wolnych chwilach grywa turniejowo w Magic: the Gathering. Koordynuje również warsztaty Laboratorium Gier przeznaczone dla twórców gier planszowych. Spotkanie organizuje Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV w ramach cyklu INTERAKCJE, pod patronatem magazynu Pixel.