Kolejny projekt twórców symulatorów chodzenia – Gone Home i Tacoma – już wkrótce trafi na komputery PC oraz konsole Sony i Microsoftu.

Deweloper Fullbright oraz wydawca Annapurna Interactive zamierzają zabrać graczy w podróż do opuszczonych ziem skrywających ciemność. W Open Roads podążamy za nastoletnią Tess Devine i jej matką Opal, które wyruszają poznać prawdę o przeszłości zmarłej babci. A także o znacznie mroczniejszej tajemnicy, którą najlepiej zostawić w spokoju. Ale tak się nie stanie… Oparta na narracji przygodówka zawierać będzie interaktywny system dialogowy odsłaniający wady charakteru oraz sekrety bohaterek gry. Pokonując stawiane przed nami kolejne cele (jakimi są dotarcie do rodzinnych domostw i spenetrowanie ruin posiadłości) spróbujemy odszukać pogrzebane retrospekcje i zapomniane sprawy sprzed lat. W trakcie tych poszukiwań odkryjemy nie tylko prawdę, której szukamy, ale także poznamy lepiej siebie nawzajem.

„Jesteśmy małym zespołem pasjonującym się tworzeniem integracyjnych, przejmujących, opartych na narracji tytułów, które dają graczom poczucie odkrywania. Bardzo zależy nam na tworzeniu gier wywierających pozytywny wpływ.” – deweloperzy studia Fullbright

Data premiery Open Roads została zaplanowana na 2021 rok. Gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.