Oryginalna, trójwymiarowa platformówka z elementami przygodowymi przenosi nas do złożonego świata wyjętego wprost ze sfery marzeń.

Sterując dziwną istotą imieniem Prieto posiadającą rzadką zdolność stawania się niewidzialnym, musimy odkryć prawdę na temat własnej natury i poznać rozległe uniwersum Onirike. W tym celu eksplorujemy otwarty świat, zdobywamy nowe umiejętności dla naszego bohatera oraz unikamy pożeraczy snów i dziwnych postaci, korzystając ze swoich unikalnych zdolności. Wchodzimy w interakcję z niesamowitymi stworzeniami, zwiedzamy fascynujące środowiska i używamy odpowiednej strategii, aby w locie wyznaczyć najbezpieczniejszą drogę do kolejnego zadania. Kluczem do sukcesu okaże się uprawa roślin z gatunku goźdikowatych. Czy uda nam się przetrwać w olśniewającym, ale przerażającym świecie Onirike?

„Jesteśmy młodym zespołem z dużym doświadczeniem, którego celem jest tworzenie oryginalnych, artystycznych produktów docierających do jak największej liczby osób.” – deweloperzy DevilishGames

Oprócz standardowego wydania, Onirike dostępna będzie na konsolach Sony i Nintendo w edycji kolekcjonerskiej. Poza grą otrzymamy również soundtrack, odwracaną okładkę, artbook, a także… szmacianą lalkę. Data premiery Onirike została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.