Daniel Torres proponuje nam zręcznościówkę, w której liczy się refleks, tzw. oczy dookoła głowy (choć spoglądamy jedynie w lewo i w prawo) oraz przetrwanie na polu boju w jednym miejscu.

W ultrapanoramicznym ujęciu obserwujemy naszego bohatera – ronina – któremu przyszło stoczyć nierówny bój z bezustannie napływającymi falami samurajów. Niezależnie od tego o co poszło – będzie trzeba wykazać się refleksem i ciachać samurajską kataną w lewo i w prawo. Dodajmy do tego ataki specjalne (doładowywane zgonami przeciwników) i mikstury leczące, które podreperują nieco nadszarpnięte zdrowie. To niemal wszystko, co dostajemy jako wsparcie w tym pojedynku toczonym w jednym miejscu. A i tak najczęściej obserwowanym na początku napisem będzie „You Died” – zanim oczywiście odkryjemy sklepik i nieco podrasujemy naszego bohater.

One Ronin jest dostępny w serwisie itch.io. W planach autora tej znakomitej sieczkarki – więcej poziomów, więcej zróżnicowanych przeciwników, więcej bossów i jakaś fabuła do tego…