Deweloperzy Aurorian Studios wraz wydawcą – Freedom Games, zaprezentowali zwiastun swojej najnowszej gry przypominającej w zasadach rozgrywki Stardew Valley.

Wyląduj na jałowej planecie, która przypomina pustynię bez jakiejkolwiek roślinności. Później zajmij się budowaniem kolonii i tym samym zaszczep w tym miejscu nowe życie. Nie dość, że pojawią się kolejni ludzie, którzy okażą się niezwykle przydatni, to zmianie ulegnie także krajobraz. Wybierz najbardziej odpowiadający ci styl – wolisz prawdziwe zwierzęta hodowlane, czy może zdasz się na mechaniczne krowy? Niezależnie od tego czy opowiesz się za bardziej naturalnym podejściem, czy jednak zdecydujesz się na futurystyczne gospodarstwo, ostatecznie zmienisz tę jałową planetę nie do poznania. Dbaj o uprawy, zajmij się wydobywaniem surowców, zapoznaj się z pozostałymi kolonistami, a nawet znajdź nową miłość. W ramach przerwy od tego wszystkiego, udaj się na eksplorację starożytnych ruin obcej cywilizacji i oddaj się walce z czyhającymi tam niebezpieczeństwami.

Premiera gry została zaplanowana na początek 2022 roku. Więcej informacji na temat One Lonely Outpost znajduje się na oficjalnej stronie Steam.