Niezależny słowacki deweloper Šimon Čarný opracowuje przepełnionego akcją side-scrollera z elementami platformowymi.

W zapowiedzianej grze przebijemy się przez futurystyczne, kolorowe środowisko i pokonamy zainfekowanych wojowników, których ogarnęła chciwość. Hordy skażonych maszyn staną na naszej drodze – używając strategicznego myślenia i szybkiego refleksu oraz wykorzystując broń i umiejętności bohatera OmegaBot stawimy czoła przeciwnościom losu. Podczas przygody odkryjemy sekretne przejścia prowadzące do wymagających bossów, zdobędziemy potężne oręża do walki i unikniemy śmiercionośnych przeszkadzajek. Ponadto wejdziemy w interakcję z napotkanymi osobnikami gotowymi pomóc nam w pozbyciu się robotów z tych niegdyś spokojnych ziem, a także ulepszymy nasz arsenał bojowy w celu efektywnej (oraz efektownej) eksterminacji przeciwników.

„Chciałem być twórcą gier, odkąd byłem dzieckiem, próbując pokonać wymagający poziom w platformówce, której nazwę dawno zapomniałem. Zawsze chciałem uczynić ją lepszą, zabawniejszą i bardziej odpowiadającą moim upodobaniom. A teraz, jako student informatyki, w końcu to robię, starając się dostarczyć wszystkim przyjemnych wrażeń.” – Šimon Čarný, projektant OmegaBot

OmegaBot ma ukazać się w 2022 roku na komputerach PC. Twórca w przyszłości nie wyklucza wydania gry na konsolach Sony, Nintendo i Microsoftu. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjanej stronie Steam.