SNK Corporation zapowiada, że Omega Rugal, nowa postać w The King of Fighters V będzie dostępna 14 kwietnia 2022 roku.

To Rugal, który pojawił się jako jeden z najsilniejszych bossów w grze The King of Fighters ’95. Ten handlarz mroczną bronią rządził niegdyś światowym czarnym rynkiem i nigdy nie wahał się wbić swoich kłów w każdego wojownika, który odważył się rzucić mu wyzwane. Dzięki mocy Orochi ponownie otrzymał życie, dopóki grupa zaciekłych wojowników nie położyła kresu jego rządom. Teraz, dzięki wpływom Verse, kolejny raz powraca do świata śmiertelników, by dokonać zemsty. Wraz z przybyciem Omegi Rugala pojawia się nowy tryb o nazwie Boss Challenge. Gracze mogą stanąć do pojedynku z przerażającym Omega Rugalem i uzyskać dostęp do dodatkowej zawartości, takiej jak jego kostium, dodatkowa arena oraz muzyka.

Po dodaniu do gry Team Garou (trzech nowych wojowników), Omega Rugal, oraz kolejnych trzech drużyn (każda po trzech śmiałków) jeszcze w tym roku – otrzymujemy w sumie 13 postaci w formie DLC. Jeśli doliczymy je do 39 wojowników dostępnych w grze – łącznie liczba postaci wzrośnie do 52.

The King of Fighters XV zostało wydane 17 lutego na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X I S oraz PC (Steam i Epic Games Store). Edycja Deluxe zawiera pierwszą Przepustkę Zespołową, ale każda taka Przepustka i drużyna są dostępne również osobno. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie gry.