Jeffrey Rosen i John Graham żegnają się ze stanowiskami prezesa i głównego dyrektora operacyjnego, które zajmowali od powstania sklepu.

Humble Bundle zaczęło swój żywot jako platforma z pakietami gier pozwalająca wesprzeć rozmaite charytatywne cele, ale z czasem ewoluowało w całkiem zwyczajny i nieźle prosperujący sklep. W 2017 roku serwis IGN wykupił Humble, wzbudzając kontrowersje związane z połączeniem sklepu z najpopularniejszym serwisem zajmującym się recenzjami, jednak od tego czasu platforma nie zmieniła się znacząco, a rok 2018 był ponoć najlepszym w jej historii pod względem wyników. Z tego powodu pewnym zaskoczeniem może być fakt, że prezes i główny dyrektor operacyjny (a przy okazji założyciele platformy), Jeffrey Rosen i John Graham odchodzą ze swoich stanowisk.

Nowym prezesem firmy zostanie Alan Patmore, który spędził ostatnie lata w studiu zajmującym się grami free-to-play, Kixeye, a wcześniej pełnił funkcję kierownika studia dla Zyngi i wiceprezesa Double Fine. Rozmawiając z serwisem Gamesindustry.biz Patmore stwierdził, że produkcja gier w modelu darmowym ma wiele wspólnego z zarządzaniem sklepem patrząc z punktu widzenia procesów, ekonomii czy etosu pracy.

Rosen i Graham pozostaną w Humble w roli doradców w przewidywalnej przyszłości  – nic nie wskazuje, by mieli odejść z firmy, przynajmniej w tym roku. Na czym dokładnie będzie polegała ich rola? Trudno stwierdzić.