Zaprawdę powiadam wam – to najlepszy czas na bycie fanem JRPG. Co chwila dostajemy jakiś godny uwagi tytuł, a teraz jeszcze dołożyli nam to – czyli wydanie totalnych klasyków…

…które oczywiście pojawią się na Switchu. Nie specjalnie to dziwi – mam wrażenie, że teraz wszystko wychodzi na Switcha. Poniżej mamy oficjalną informację:

Jak możemy wyczytać – gry pojawią się w wersji cyfrowej 27 września. Ceny także są bardzo znośne – pierwsza część ma kosztować 4,99 USD, druga 6,49 USD, a trzecia 12,49 USD. Co więcej – jeśli ktoś chce mieć fizyczny egzemplarz gry to taka opcja też jest. Najłatwiej chyba składać zamówienia przez sklep Play-Asia – odpowiedni link jest tutaj. Wersja fizyczna będzie zawierać wszystkie trzy tytuły oraz mieć opcję anglojęzyczną. Warto odnotować, że to pierwszy raz kiedy te gry pojawią się na konsolach w Europie.

Co mogę powiedzieć – taki ruch bardzo cieszy. Seria Dragon Quest to klasyka klasyk, a te trzy pierwsze części to absolutne korzenie gatunku. Niektórzy nawet twierdzą, że Dragon Quest był pierwszym JRPG w historii, więc entuzjaści gatunku naprawdę powinni sięgnąć po ten tytuł. Pewnie, że strasznie się zestarzał i teraz jest dość archaiczny, ale czasem warto zobaczyć jak wyglądały początki gatunku, a przez to docenić gdzie jesteśmy teraz. Poza tym jestem pewien, że dla maniaków to będzie niezła gratka!