Zbliżająca się wielkimi krokami gra opracowana przez studio Capricia Productions jest wyjątkowym połączeniem narracyjnej opowieści z interaktywnym albumem metalowym.

Twórcy przedstawiają historię ukazaną z perspektywy pierwszej osoby, zawierającą wiele zakończeń, w zależności od podejmowanych decyzji, zsynchronizowaną z ostrym brzmieniem muzyki metalowej. Idąc nieco dalej, fabuła ujawnia okropności związane z syndromem sztokholskim – stanem psychicznym występującym u ofiar porwania, wyrażającym się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami ich przetrzymującymi. Wcielamy się w Gittę Barbot, 25-letnią narkomankę, próbującą uciec od swojego porywacza. Wybory, których dokonamy mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje, dlatego nieustannie musimy być ostrożni. W grze występują znani artyści ze sceny metalowej (ale nie tylko!), tacy jak Ruud Jolie (Within Temptation), Ron Thal (ex gitarzysta Guns N’ Roses), Mike Lepond (Symphony X), wiolonczelistka Tina Guo oraz Danny Worsnop (Asking Alexandria).

Do współpracy z brytyjskim muzykiem podczas powstawania gry odniósł się Arnold Nesis, dyrektor generalny Capricia Productions:

„Praca z Dannym Worsnopem była dla mnie absolutnym zaszczytem. Jest profesjonalistą i rozumiał, że w tym przypadku nie tylko wykonywał »normalną« linię wokalną, ale wyrażał skomplikowaną postać mającą własną osobowość i głos.”

Of Bird and Cage pojawi się 20 maja 2021 roku na komputerach PC (Steam). Planowane jest również wydanie gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.