Microids wraz z Oddworld Inhabitiants dobrze to sobie wymyślili: wybrali klasycznego bohatera, dostosowali świat do współczesnych realiów i postanowili nas porwać jeszcze raz w podróż do dziwacznego świata (co dla większości graczy stanowi pewną normę – im dziwniejsze otoczenie, tym lepiej się czują w takich środowiskach.

Gra, która właśnie doczekała się pudełkowych edycji na PlayStation 4 i PlayStation 5 (w polskiej wersji językowej z napisami) ma też świeży zwiastun oraz bardzo atrakcyjną zawartość (ukryta w pudełku, nie liczą samej gry).

W komplecie z Oddworld: Soulstorm (Day One Oddition) dołączony został steelbook, natomiast w edycji kolekcjonerskiej (Collector’s Oddition) znajdziemy 22-centymetrową figurkę samego Abe’a, liczący 160 stron artbook, brelok Mining Company, 3 grafiki, naklejki, i tatuaż Abe’a. Błyskawicznie zamówienie może też skończyć się bonusem w postaci cyfrowej ścieżki dźwiękowej i cyfrowego artbooka.

W Oddworld: Soulstorm tradycyjnie uczestniczymy w zręcznościowej przygodówce z platformami, czasami się skradamy, czasami coś zbieramy i tworzymy. I równie tradycyjnie uciekamy, korzystając z całego wachlarza dostępnych środków – od przemocy po propagandę. Abe jak zwykle jest bohaterem mimo woli, który właśnie wywołał powstanie i musi jakoś to wszystko pociągnąć dalej, dbając o los Mudokonów.