Któż z nas nie cieszył się fantastyczną rozgywką w pierwszej, jakże klimatycznej odsłonie gry zatytułowanej Oddworld: Abe’s Oddysee na nieśmiertelnym PSX-ie?

Studio Oddworld Inhabitants, odpowiedzialne za jej stworzenie, przedstawia kolejną część unikalnej serii gier platformowych nasyconych elementami logicznymi. Premiera odbędzie się 6 kwietnia 2021 roku na PC oraz konsolach PS4 i PS5. Wiadomo też, że abonenci usługi PlayStation Plus będą mogli zagrać w nią za darmo, dzięki udostępnieniu gry w kwietniowej ofercie. Oddworld: Soulstorm stanowi bezpośrednią kontynuację Oddworld: New 'n’ Tasty, a bohaterem ponownie będzie sympatyczny Mudokon o imieniu Abe.

Nadchodząca platformówka proponuje fanom mroczniejszą wizję świata z jeszcze bardziej pokręconym poczuciem humoru. Nieumyślnie wywołanym pospolitym ruszeniem, Abe doprowadza do tego, że los całego gatunku Mudokonów spoczywa w jego rękach. Tylko zwycięstwo w walce z kartelem Mogogów daje nadzieje na odzyskanie upragnionej wolności oraz uratowanie współtowarzyszy od niewolniczej pracy. W trakcie przygody natrafimy na wszelakie wybuchowe mechanizmy i ustrojstwa, zbierzemy materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów i broni, rozwiążemy masę zagadek logicznych, a także przeszukamy porozmieszczane tu i ówdzie kosze na śmieci skrywające przydatne surowce.

„Soulstorm gives us the opportunity to flesh out more meat on the bones of an original spine, but re-tell the fable from a very different angle.” – Lorne Lanning, twórca serii i współzałożyciel Oddworld Inhabitants

W Oddworld: Soulstorm udoskonalona została oprawa graficzna. Teraz nacechowana jest niezwykle kinową scenerią i środowiskiem wypełnionym zapierającymi dech w piersiach efektami wizualnymi. Same zmagania zaś przedstawione są w widoku 2.5D, jadnek twórcy określają całość jako zaawansowane… 2.9D.