Wydawnictwo HarperCollins Polska wprowadza na rynek kontynuację serii albumów przeznaczonych dla fanów Star Treka – Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości przedstawia historię rozwoju Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym, uwzględniając mniej ważne jednostki. Cykl publikacji ma być docelowo księgozbiorem obejmującym wszystkie statki, jakie pojawiły się w uniwersum Star Trek w minionych latach.

Pierwszy tom serii omawiał jednostki z seriali Star Trek: Enterprise, Star Trek: Discovery oraz z klasycznego, pierwszego serialu. W premierowym tomie znalazły się opisy statków Gwiezdnej Floty znanych z seriali Star Trek Następne Pokolenie, Star Trek: Stacja Kosmiczna oraz Star Trek: Voyager, pojazdy latające z XXIV wieku (w tym U.S.S. Enterprise NCC-1701-D, U.S.S. Voyager i pierwszy okręt wojenny Gwiezdnej Floty U.S.S. Defiant oraz statki klasy Akira).

Statki opisane w Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości należą do kanonu uniwersum i pojawiły się w jednym z seriali telewizyjnych lub filmów Star Trek. Wszystkie pochodzą z głównej linii czasowej, nie są brane pod uwagę jednostki, które można ujrzeć w filmach nakręconych po 2009 r. lub w którejś z równoległych rzeczywistości ukazanych w serialach. W publikacji nie znalazły się również statki, które wystąpiły jedynie w książkach, grach, kalendarzach albo w animowanym serialu Star Trek.

Nie zobaczymy również jednostek, które zostały przelotnie wspomniane w dialogach bądź mignęły jako grafiki na ekranach serialowych komputerów. Przedstawione zostały natomiast szczegółowe widoki statków na tle uniwersum oraz ich dokładne rzuty poziome. Ilustracje, wykonane komputerowo na podstawie prawdziwych makiet statków wykorzystywanych w serialu ukazują najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne opisywanych maszyn, co jest szczególnie ważne w przypadku statków, które gościły na ekranach jedynie przez chwilę.

Na rynku dostępna jest także pierwsza część encyklopedii poświęcona statkom Gwiezdnej Floty lat 2151-2293 – Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293. Od 15 października towarzyszy jej część druga, Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości. W planach wydawniczych kolejne tomy, które będą dotyczyć konkretnych obszarów geograficznych, takich jak Kwadrant Delta, a tajże ras, w tym Klingonów.

Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości

Autorzy: Ben Robinson; Marcus Riley; Matt McAllister

Ilustratorzy: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz, Robert Bonchune

Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 220×285

Cena: 119,99 zł

ISBN: 978-83-276-5921-7

Grupa docelowa: 16+