Firma MSI wprowadza na rynek dwie nowe obudowy adresowane do graczy, których nieodzownym elementem stało się już hartowane szkło, przez co wyraźnie widać wnętrzności PC połyskujące od światła RGB.

Pierwszy z modeli – MPG Sekira 500G kosztuje 899 zł. Za taką kwotę nabywamy średniej wielkości wieżyczkę, utrzymaną w ciemnej tonacji, ze złoconymi krawędziami i przezroczystą, boczną krawędzią, wykonaną z hartowanego szkła.  Jak donoszą materiały prasowe – inspiracją dla jej powstania był topór Peruna, a więc Sekira 500G musi mieć w sobie nieco słowiańskiego charakteru. W modelu 500G możemy montować płyty główne do rozmiarów EATX, ułatwieniami dla każdego, kto planuje montaż chłodzenia wodnego będzie wysuwany wspornik chłodnicy, według producenta zadbano również o optymalizację cyrkulacji powietrza. W zestawie, wraz z obudową dostarczana jest para wentylatorów o średnicy 20 cm.

MPG Sekira 500X ma nieco inny od 500G charakter: midi-tower utrzymany w ciemnej tonacji bez złoconego wykończenia i ze skośnym, podświetlanym elementem na przednim panelu wygląda futurystycznie i, podobnie jak siostra, mieści w sobie płyty do wielkości EATX. Tym razem elementami ozdobnymi, przez które zajrzymy do wnętrza obudowy są dwa uchylane panele ze szkła hartowanego, umieszczone na bocznych krawędziach 500X. W tym modelu także przewidziano możliwość montażu systemu chłodzenia wodą, z wysuwanym wspornikiem chłodnicy oraz przestrzenią na montaż radiatorów. W komplecie znajdziemy pięć wentylatorów. Cena MPG Sekira 500X to 989 zł.

Obudowy MPG Sekira 500G i 500X zostały wyposażone w przedni panel ze złączami USB 3.2 Gen 2 Type-C. Obie konstrukcje wykonano ze szczotkowanego aluminium. Tradycyjne dla produktów MSI, urządzenia kompatybilne ze standardem MSI Mystic Light Sync można ze sobą synchronizować. W obudowach zmieszczą sie nawet trzy karty graficzne, uwzględniono również opcję montażu pojedynczej karty w pozycji pionowej (po dokupieniu riser cable).

Do 8.09.2019 r. wymienione obudowy objęte są promocją. Jeśli zakupimy jeden z modeli MPG Sekira w zestawie z płytą główną MSI X570, otrzymamy kości pamięci G.Skill Trident Z 3600. Szczegóły na stronie Gorączki złota.