Przygodówka akcji z dużą dawką eksploracji i skradania. Debiutancki projekt studia King Brick Games zabierze nas do tajemniczego świata zrujnowanego przez globalny kataklizm.

W uniwersum gry wkroczymy do metropolii Kurtovsk na północnych krańcach Pustkowia Maszyn, opanowanej przez gangi padlinożerców oraz innych szemranych typów. Ponieważ poziom gruntu nie nadawał się do zamieszkania, wycofali się oni na dachy i stworzyli tam sieć kabli, mostów i zjeżdżalni, aby łatwiej się przemieszczać. Nasz bohater – ciekawski robot – wykorzysta jednak tę prowizoryczną sieć transportową do własnych celów: prześlizgiwania się między budynkami, aby skryć się w ich zakamarkach lub uciec przed niebezpieczeństwem. Po drodze oszukamy wrogów zmieniając swoje przebranie, a także poznamy grupę poszukiwaczy przygód, którzy pomogą nam zrozumieć naturę tego uniwersum. Twórcy Obscurant obecnie pracują nad poprawieniem niektórych komponentów rozgrywki. Między innymi chcą wdrożyć więcej sposobów na interakcję ze światem gry, wprowadzić wiele rodzajów przeciwników z różnymi mechanikami naśladownictwa oraz umieścić nowe postacie i elementy narracyjne.

„Po wielu przemyśleniach i dyskusjach, postanowiliśmy urozmaicić rozgrywkę poprzez zmianę stylu graficznego. Gra łączy teraz szczegółowe, pikselowe środowisko z postaciami i efektami w wysokiej rozdzielczości. Przekonaliśmy się, że dzięki temu elementy rozgrywki stają się bardziej wyraziste, a świat Obscurant nabiera wyjątkowego charakteru, który dobrze współgra z historią, którą chcemy opowiedzieć.” – deweloperzy studia King Brick Games

Data premiery Obscurant została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC. Więcej informacji o zapowiedzianym tytule można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.