Odłam obronny Siege Survival: Gloria Victis właśnie debiutuje na PC w serwisach Steam, Epic oraz GOG. Na dobry początek: 20% zniżki przez pierwszy tydzień od premiery gry.

Mała garstka cywili uwięziona w warowni. Wokół oblegająca schronienie armia. Oczekiwanie na odsiecz i desperacka próba przetrwania. Brzmi jak scenariusz na dobry, średniowieczny thriller? Oczywiście! Siege Survival: Gloria Victis da nam szansę zbudować własną bazę, wytworzyć niezbędne sprzęty, a także przeszukiwać upadłe miasto na obecność zasobów. Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze zarządzanie ocalałymi, utrzymywanie ich przy życiu i próba wsparcia resztek oddziałów, oddzielających ocalenie od barbarzyńskich najeźdźców.

Jeśli nie jesteście przekonani do tego, że obrona warowni w trudnych warunkach to dobra zabawa – na Steamie czeka demo.

Na zachętę warto wspomnieć o tym, że Siege Survival, będący kolejną odsłoną uniwersum MMO Gloria Victis, postawi przed nami typowo ekonomiczne zadania strategiczne, od zdobywania zasobów, po wytwarzanie uzbrojenia, posiłków i dachów nad głową. Przy mocno ograniczonych zasobach i wielu osobnikach do wyżywienia. Do tego eksploracja i wydobywanie zdobyczy ze splądrowanych ruin miasta, obliczone na przetrwanie, bo cały czas musimy pozostać przy życiu i najczęściej w ukryciu. Da się też werbować cywilów, by później wcielić do własnej mini armii. I jeszcze raz przetrwanie, czyli – decydujące starcia w oblężeniu, którymi pokierujemy co kilka dni. Nie zabraknie dylematów moralnych i narracji w raczej minorowych nastrojach…