Battlefield 2042 zbliża się wielkimi krokami, a jednym z bardziej emocjonujących trybów rozgrywki jest Battlefield Portal. Miłośnicy szalonej zabawy z nietypowymi ustawieniami rozgrywki z pewnością go wyczekują, więc ucieszy ich fakt, że właśnie opublikowano świeży zwiastun, który skupia się właśnie na Portalu.

Electronic Arts bardzo chętnie chwali się trybem Battlefield Portal, ponieważ jest to ukłon w stronę fanów serii. Znajdą się tam chociażby klasyczne mapy, bronie, pojazdy i jednostki znane z Battlefield 3, Battlefield: Bad Company 2, a nawet Battlefield 1942. Jakby tego było mało, będzie jeszcze możliwość edycji warunków zwycięstwa czy na przykład dostępnych broni i wielu innych parametrów. Efektem mogą być szyte na miarę sieciowe potyczki, w których wojska z II wojny światowej zmierzą się ze współczesnymi jednostkami z bardziej nowoczesnym wyposażeniem – promocyjne hasła typu „twoje pole bitwy” oraz „twoje zasady” nabierają całkiem nowego znaczenia.

Tryb ma szczególne znaczenie z tego względu, że spore grono fanów wciąż regularnie gra w sieci na przykład w leciwe Bad Company 2. Teraz takie osoby otrzymają szansę odtworzenia swojej ulubionej części serii w znacznie nowszym wydaniu. Będzie na przykład mapa Arica Harbor, będą pojazdy z Bad Company 2, bronie, jednostki… a w przyszłości powinno się tego pojawić więcej (np. kolejne mapy ze wspomnianego już Bad Company 2). Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z najnowszym zwiastunem o nazwie „New Look At Battlefield Portal”.