Ubisoft zapowiada (na razie bez precyzyjnej daty premiery) wieloosobową, taktyczną grę akcji PvP rozgrywaną w uniwersum Ghost Recon.

Z zaawansowanym systemem klas oraz bogatym wachlarzem taktycznych narzędzi wsparcia, co ma dać nam swobodę w doborze strategii rozgrywki i przechytrzeniu drużyn przeciwnika w drodze do zwycięstwa. Do twego wszystkiego: Tom Clancy’s Ghost Recon oraz dodatki Fallen Ghost i Deep State Adventure gratis z okazji 20-lecia serii w Ubisoft Connect.

Frontline tworzy zespół Ubisoft Bucharest (wcześniej pracujący nad Ghost Recon Wildlands i Ghost Recon Breakpoint) we współpracy z Ubisoft Belgrade, Ubisoft Craiova, Ubisoft Kyiv oraz Ubisoft Odesa. Docelowo gra będzie dostępna na Xboxach Series X i S, Xboksie One, Playstation 4 i 5, PC, Stadii i Lunie (ze wstępną oceną treści PEGI 18). W zasadzie rozgrywka sprowadzi się do stworzenia własnej, zgranej drużyny, eksploracji pokaźnej wyspy Drakemoor (niegdyś spokojnej, dziś nękanej przez skorumpowaną firmę górniczą) i przetrwania we wrogim środowisku, do którego przyda się umiejętność pracy zespołowej i adaptacji. Frontline ma oferować wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej, co niewątpliwie przełoży się na łatwiejsze dogadywanie ze znajomymi (niezależnie od rzeczonej platformy).

W rozgrywce będziemy mogli korzystać z wielu żołnierzy o różnych specjalizacjach, dynamicznie przełączając się pomiędzy poszczególnymi postaciami. Frontline będzie oferować kilka trybów gry, w tym epickie batalie w trybie ekspedycji, przewidziane na ponad 100 graczy jednocześnie. Taktyczne wsparcie, adaptacja do zmieniających się warunków na polu walki, automatyczne wieżyczki, zasłony dymne stawiane przez drony i potężne barykady – to zaledwie kilka z opcji strategicznego podejścia do walki w grze. O zwycięstwie w Tom Clancy’s Ghost Recon Frontline mogą więc decydować podejmowane w ułamku sekundy decyzje.

W grze możliwe będzie budowanie drużyn złożonych z graczy z całego świata, na różnych platformach sprzętowych, z wykorzystaniem rozbudowanego systemu wysoko wyspecjalizowanych klas – pełniących na polu walki konkretną, taktyczną role. Walka toczyć się będzie w zróżnicowanych biomach – od wysokich gór, przez gęste lasy, aż po niebezpieczne pustynie i to w zmiennych warunkach pogodowych.

Pierwszy tytuł w serii Tom Clancy’s Ghost Recon z rozgrywką międzyplatformową w modelu PvP we flagowym trybie ekspedycji umożliwi zabawę rozpisaną na ponad 100 graczy podzielonych na trzyosobowe zespoły, co może stanowić próbę dla naszych umiejętności współpracy – realizacja zadań będzie obejmowała m.in. dynamicznie przydzielane cele, rozrzucone po rozległej mapie, ale bez zmniejszającego się obszaru rozgrywki (jak w typowych grach battle royale). Gracze będą musieli działać wspólnie i wykorzystywać swoje umiejętności, aby ewakuować się z wyspy.

Gdy zespół zakończy zbieranie informacji, będzie musiał udać się do strefy zrzutu i poprosić o ewakuację. Po zainicjowaniu procedury ewakuacji, wszystkie inne grupy dowiedzą się, gdzie znajduje się nasza drużyna i będą mogły interweniować. Świat Frontline ma z biegiem czasu ewoluować – co będzie oznaczać nowe tryby gry, postacie, narzędzia taktyczne, mapy oraz inne (uzupełniane co sezon) elementy.

Już teraz zainteresowani wypróbowaniem Frontline mogą dokonać rejestracji na stronie projektu, aby wziąć udział w wczesnych testach. Pierwsze, zamknięte rozgrywki testowe odbędą się w dniach od 14-21 października na PC w Europie. W wersji testowej dostępne będą trzy klasy kontraktorów: szturmowcy (ze świetną wytrzymałością w walkach na bliskim dystansie oraz biegłością w manewrach), żołnierze wsparcia (z doskonałą ochronę dzięki zdolnościom fortyfikacyjnym) i zwiadowcy (rozpoznanie terenu dla oddziału, ujawnianie przeciwników z daleka, bez ryzyka odwetu).

„Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć reakcje graczy podczas pierwszych testów Ghost Recon Frontline. Będziemy ciężko pracować, aby odpowiednio dostosować grę podczas kilku etapów testów zaplanowanych przed premierą, ponieważ chcemy dostarczyć graczom jak najbardziej dopracowane i wciągające doświadczenie.” – Bogdan Bridinel, dyrektor kreatywny w Ubisoft Bucharest

Aby uczcić 20. rocznicę powstania serii Ghost Recon, gracze mogą pobrać pierwszą grę z serii – Tom Clancy’s Ghost Recon – za darmo w serwisie Ubisoft Connect. Ponadto za darmo dostępny jest również Fallen Ghost (dla wszystkich posiadaczy Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands), a Deep State Adventure mogą dostać za darmo posiadacze Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint (na Xbox Series X i S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadia i Windows PC poprzez Ubisoft Connect i Epic Games Store) – wszystko to do 11 października, do godziny 19:00.