Kolorowy periodyk, który po pierwszym numerze zyskał przydomek „Zinbo” powraca. To jedyny taki, całkowicie polski magazyn poświęcony wyłącznie komputerom z procesorem Z80 na pokładzie. Za darmo, w postaci pliku PDF.

Muszę pogratulować Tygrysowi jednego: konsekwentnie pracuje nad popularyzacją ZX Spectrum w Polsce. I równie konsekwentne rozwija portal Speccy.pl (o którym zapewne słyszeliście), organizuje Speccy.pl party (najbliższe 4 kwietnia 2020 r. w Klubie Potok w Warszawie), a teraz do tego całego krajobrazu zbudowanego 8-bitowych Spectrumów (i innych maszynek z Z80) dochodzi jeszcze drugi numer zina opublikowany drukiem oraz w formie PDF-a.

Zin80 2 to łącznie 60 stron wypełnionych raportem ze Speccy.pl party 2018.2, kursem asemblera Z80 (od podstaw!), poradnikiem dla posiadaczy Sama Coupé (czyli uczymy się BASIC-a Sama), informacjami o jednym z najbardziej niezwykłych 8-bitowców z Z80 na pokładzie, czyli Enterprise, a także specjalnym rozdziałem poświęconym Atari. Właściwie – stacji dyskietek do Atari (która z punktu widzenia wielbicieli Z80 jest najcenniejszym produktem z logo Atari) i temu, jak ją przystosować do uruchamiania CP/M. Na deser: recenzja aplikacji Retrospecs, gierMister Kung Fu i Aliens Neoplasma i kolejna część zestawienia unikalnych gier dla ZX Spectrum, a także wywiad: Andy Remic opowiada o kulisach powstania filmu Memoirs of a Spectrum Addict. I na dodatek jakże stylowa okładka: