Rośnie konkurencja na rynku usług streamingowych. Obok Stadii, GeForce Now, xCloud i Playstation Now – Amazon zapowiada nowość: Lunę, do której gracze z USA mogą już zapisywać się na testy usługi w wersji beta, oczywiście na dedykowanej stronie. Do zabawy w streaming przez Lunę niezbędny będzie komputer z Windows lub macOS, bądź tablet oraz smartfon z iOS (w planach także Android).

W gry wprost z chmury zagramy też na urządzeniach Fire TV Amazona. Niezbędny będzie również kontroler – do tego Amazon przygotował własny (49,99 USD, do złudzenia podobny do Nintedo Switch Pro), możemy też wykorzystać ten od Xboksa One lub DualShock 4 oraz klawiaturę i mysz . Kontroler łączy się bezpośrednio z usługami streamingowymi Amazona, co ma zapewnić latencję na poziomie 30 milisekund.

Już na starcie Amazon oferuje usługę Luna+ w wersji beta z opłatą miesięczną wynosząca 5,99 USD, umożliwiającą korzystanie ze streamingu na dwóch urządzeniach w 1080p i 60 fpsach i dostęp do najnowszych tytułów (m.in. Resident Evil 7, Control, Grid, The Surge 2) oraz planowany, wydzielony kanał z grami Ubisoftu. Wkrótce usługa Luna ma być także dostępna w rozdzielczości 4K. Ciekawostką jest integracja usługi z Twitchem, co ma umożliwić błyskawiczne przełączanie się pomiędzy streamingiem gier a rozmowami i nagraniami wideo.