SNK ujawnia kolejną porcję informacji o nadchodzącej w tym roku bijatyce The King of Fighters XV, natomiast w przepustce sezonowej do Samurai Shodown, dostępna od 16 marca, pojawi się Cham Cham oraz tajemnicza postać z Guilty Gear.

Tradycyjne dla KOF-a – każda z drużyn ma własną historię i własne zakończenia. Tym razem do puli wojowników dołączają: Chizuru Kagura, Kyo Kusanagi i Iori Yagami. Oto ich portrety i historie:

Chizuru Kagura

Potomkini klanu Yata – jednego z trzech potężnych klanów, którym powierzono Święte Skarby, zdolne do zapieczętowania „Woli Gai”, znanej również jako Orochi. Jej styl walki przypomina tradycyjny japoński taniec, a dostęp do stylu starożytnych sztuk walki Kagura pozwala jej osłabiać umiejętności przeciwnika. Chizuru przekonała spadkobierców pozostałych klanów, Kyo Kusanagi i Iori Yagami, aby połączyć siły w KOF XV.

Kyo Kusanagi

Spadkobierca klanu Kusanagi i następcą stylu Kusanagi w starożytnych sztukach walki. Klan ten jest jednym z trzech, którym powierzono Święty Skarb, a zatem we krwi Kyo płynie oczyszczający płomień. Chociaż jego największym rywalem jest Iori Yagami, obaj nie mają innego wyjścia, jak tylko zostawić kłótnie na boku i wspólnie stanąć do walki w KOF XV.

Iori Yagami

Również klan Yagami ma dostęp do Świętego Skarbu. Jako jego potomek, Iori opanował zdolności, które pozwalają mu rozrywać wrogów na strzępy, a także potężne ametystowe płomienie, możliwe dzięki znajomości stylu Yagami w starożytnych sztukach walki. Jego przodkowie podpisali pakt krwi z Orochi 660 lat temu, co wywołało spór z klanem Kusanagi. Mimo to postanawia utrzymać swoje obowiązki jako członek pierwotnych świętych klanów i dołącza do KOF XV.

Trzecia przepustka sezonowa do Samurai Shodown, która ukaże się 16 marca wprowadza do walki Cham Cham, młodszą siostrę potężnego wojownika mieszkającego w wiosce w Green Hell, bujnym lesie w Ameryce Południowej. Wraz ze swoim małpim kumplem Paku Paku, Cham Cham często opuszcza bezpieczną wioskę, aby wyruszyć na poszukiwania – często wpadając przy tym w spore tarapaty. Tym razem jednak czeka na nią misja odnalezienia swojego starszego brata. Jej ruchy są trudne do przewidzenia ze względu na jej lekkomyślną i odważną naturę. Im lepiej Cham Cham się bawi, tym gorzej dla wrogów!

Czwarte miejsce w rosterze Samurai Shodown Season Pass 3 przypadnie wojownikowi z uznanej przez krytyków serii gier walki Guilty Gear. Seria bijatyk 2D została stworzona przez Arc System Works Co., Ltd. w 1998 roku i jest chwalona przez fanów za ciekawe i unikalne postacie, szybkie i stylowe elementy akcji oraz fascynujący świat przesiąknięty dziwacznym fantasy sci-fi. Więcej informacji – wkrótce. Oprócz dodatkowych postaci kolejna przepustka sezonowa doda do tytułu nowy balans oraz mechanikę Guard Crash.