Dwa kolejne tomy przygód zamkniętych w kartach książek przed nami. W serii Escape Quest pod koniec października debiutują paragrafówki pełne zagadek: pełna czarownic wycieczka historyczna Sam w Salem oraz Świat wirtualny, który zabierze nas do innej rzeczywistości.
Escape Questów nie przeczytamy jak klasycznych książek, od deski do deski. Podczas lektury i zabawy musimy wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i sprytem, rozwiązując zagadki umieszczone na kartach książki. Od 28 października Egmont wprowadza na rynek dwie kolejne książki z serii Escape Quest. Oba tytuły można kupić na stronie wydawnictwa www.egmont.pl oraz w punktach sprzedaży gier i książek na terenie całego kraju.
Sam w Salem to wycieczka śladami czarownic, podążająca tropem historycznym do wydarzeń z 1692 roku, kiedy to w Salem odbył się proces ludzi oskarżonych o czary. To czas religijnej gorączki i fałszywych oskarżeń, które doprowadziły do powieszenia dziewiętnastu osób i ukamienowania jednej. Sąsiedzi oskarżali sąsiadów, rodzice i dzieci – siebie nawzajem, panika wybuchła podczas ostrej zimy. W zbudowanym na wydarzeniach historycznym Escape Queście, prawdziwe wydarzenia mieszają się z okultyzmem, a zagadki odsłaniają przerażające tajemnice mrocznego miasteczka. Przy okazji odwiedzimy w opowieściach najsłynniejsze zabytki Salem. Autorem książkogry „Sam w Salem” jest francuski ilustrator i autor gier Julien Mindel.
Escape Quest. Sam w Salem
Scenariusz i ilustracje: Julien Mindel
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Oprawa: miękka
Objętość: 96 stron
Format: 192×270 mm
Cena: 39,99 zł
Grupa docelowa: 12+
Świat wirtualny przenosi czytelnika do roku 2101, w którym sztuczna inteligencja zarządzająca największą platformą VR wyrwała się spod kontroli i pogrążyła miliony użytkowników w śpiączce. Czytelnik pełni tu rolę bohatera,, która może naprawić sytuację. Pora włożyć kask i zanurzyć się w cyberprzestrzeń. Zadaniem czytelnika jest wyjść cało z zastawionych pułapek i nie zapaść w śpiączkę, jak reszta ofiar sztucznej inteligencji. Świat wirtualny ma trzy różne zakończenia, zależne od decyzji podjętych podczas gry. Twórcą fabuły Świata wirtualnego jest ilustrator, pisarz i grafik Pa Ming Chiu. Grę współtworzyła francuska pisarka, Laurence Grenier. Autorem ilustracji do książkogry jest Dimitri Chappuis – ilustrator gier planszowych i karcianych, okładkę stworzył Mariusz Gandzel.
Escape Quest. Świat wirtualny
Fabuła: Pa Ming Chiu
Gra: Laurence Grenier
Ilustracje: Dimitri Chappuis, Mariusz Gandzel
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 104 strony
Format: 192×270 mm
Cena: 39,99 zł
Grupa docelowa: 12+
Offline’owe paragrafówki Escape Quest mają charakter gier typu escape room. Do tej pory na rynku ukazały się dwie książkogry: Poszukiwacze zaginionego skarbu – dla miłośników przygód spod znaku Indiany Jonesa oraz Za garść neodolarów – dla wielbicieli cyberpunku.
PS Wyobrażacie sobie Światło wirtualne jako grę paragrafową?